Regaip Kandili ile ilgili Ayetler

Regaip Kandili ile ilgili Ayetler

Selam dostlar, konumuzda Regaip Kandili ile ilgili ayetler ve hadisler, Regaip Kandili kuranda var mı?, Regaip Kandili hangi surede geçiyor? aramalarında sizlere yardımcı olacak şekilde paylaşmaya çalıştık.   Konunun sonuna Kandil mesajları Kategorimize link verdik. Faydalı olması dileğimizdir.


Sizler de Regaip Kandili ile ilgili Ayetler paylaşım yapmak isterseniz  yorum bölümünden ekleyebilirsiniz. Yorumlarınız bizlere daha iyi paylaşımlar yapmak için yol gösterecektir.

Dostkelimeler.com Türkiye’nin en geniş Güzel sözler, ayetler, hadisler ve atasözleri ve deyimler platformu // Bizleri her türlü sosyal medyadan takip edebilirsiniz. Konumuzun altında linkler mevcuttur.


Regaip Kandili ile ilgili Ayetler


Regaip Gecesinin anlamı?

Receb ayının ilk Cuma gecesine Regaib gecesi denir. Bu geceye Regaib gecesi ismini melekler vermişlerdir. Her Cuma gecesi kıymetlidir. Bu iki kıymetli gece bir araya gelince, daha kıymetli oluyor. Allahü teâlâ (c.c) bu gecede, Müminlere, ragibetler (ihsanlar, ikramlar) yapar. Bu geceye hürmet edenleri affeder. Regaib gecesi’nde yapılan dua kabul olur, namaz, oruç, sadaka gibi ibadetlere, sayısız sevaplar verilir.


Regaip kandili ile ilgili ayetler1


REGAİP İLE İLGİLİ AYET-İ KERİMELER:

Regâib kelimesi Kur’an da geçmemektedir. Ancak “reğabe”den türemiş olan çeşitli kelimeler, Kur ân da, sekiz yerde geçmekte ve “reğabe”nin ifâde ettiği mana için kullanılmaktadır .

Kur’an-ı Kerimde Regaip Gecesine işaret eden ayet aşağıdadır;

Muhakkak ki; Allah’ın kitabında (ifade edildiği üzere) ayların adedi, Allah’ın indinde semaların (göklerin) ve yerin yaratıldığı gün (zaman) 12’dir (12 olarak dizayn edilmiştir). Onlardan dördü haram (aylar)dır. Bu (dîn), kayyum olan dîndir. Artık onların içinde (o aylarda) nefslerinize zulmetmeyin. Onların hepinizle savaştığı gibi müşriklerin hepsiyle savaşın. Ve biliniz ki, muhakkak Allah, takva sahipleri ile beraberdir.Tevbe Suresi, 36. ayetRegaip kandili ile ilgili ayetler konumuzdan sonra regaip gecesi ile ilgili bir çok konumuza göz atabilirsiniz. Semih YAŞAR

Regaip Gecesi ile ilgili mesajlar için tıklayınız….

Regaip Gecesi ile ilgili hadisler için tıklayınız….

Regaib Nedir?

Duanın Kabul Olacağı Vakitler

Resimli Regaip Kandili mesajları


 

Regaip kandili ile ilgili ayetler2


 

Bizi Sosyal Medyada Takip Edin...
instagram logo

İnstagram

facebook logo

Facebook

twitter logo

Twitter

google plus logo

Google + 

youtube logo

Youtube 

pintrest logo

Pinterest 

Tumblr logo

Tumblr

Linkedin logo

Linkedin

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Kategoriler
Sponsorlu Bağlantılar