Kumar ile ilgili atasözleri

Kumar ile ilgili atasözleri

Kumar ile ilgili atasözleri

Yüce Allah teala hazretleri Kumarı kesin bir şekilde yasaklamıştır. İnsanı yaratan insana neyin güzellikler neyin kötülük getireceğini en iyi bilendir. Kumar ve içki bir birinin arkadaşı kötülük sebepleridir.Bizler ” İnsan elinin emeğiyle kazandığından daha güzel hiçbir yiyecek yememiştir” diyen peygamberin ümmetiyiz.

Kumar konusunda bulabildiğimiz atasözlerini anlamlandırarak aşağıya sıralamaya çalıştık. Eksik gördüğünüz atasözlerini yorum bölmünde ekleyerek sizde sitemize ve arkadaşlarınıza katkıda bulunabilirsiniz.

Kumar ile ilgili atasözleri ve anlamı

Kumarcının cebi delik, karnı açtır.   Türk Atasözü

Anlamı : Atasözümüzde kumar oynayanların hiçbir zaman ceplerinin dolmayacağı hatta karnının da doymayacağı, bunun yanında ailesine de zarar vereceği anlatılıyor. Allah cc. Hazretlerinin yasakladığı şeyler insanlara hiçbir zaman iyilik getirmez.

İçki öldürür, kumar süründürür/söndürür.  Türk Atasözü

Anlamı : Atasözümüzde içilmesi haram olan içkinin insanı gün gelip öldüreceği, kumarın da öldürmeyip süründüreceği anlatılıyor. Anlayacağımız Allah cc. Hazretlerinin yasakladığı şeyler insanlara hiçbir zaman iyilik getirmez.

Kumar ile ilgili atasözleri konumuzdan sonra sitemizde bulunan kumar hakkındaki diğer konularımıza da aşağıdaki linklerden kolayca ulaşabilirsiniz… Semih YAŞAR

Kumar ile ilgili sözler

içki ile ilgili Ayetler

içki ile ilgili Hadisler

İçki ile ilgili atasözleri

İçki ile ilgili sözler

Bizi Sosyal Medyada Takip Edin...
instagram logo

İnstagram

facebook logo

Facebook

twitter logo

Twitter

google plus logo

Google + 

youtube logo

Youtube 

pintrest logo

Pinterest 

Tumblr logo

Tumblr

Linkedin logo

Linkedin

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Kategoriler
Sponsorlu Bağlantılar