Kumar ile ilgili atasözleri

featured
service

Kumar ile ilgili atasözleri

Yüce Allah Teala hazretleri Kumarı kesin bir şekilde yasaklamıştır. İnsanı yaratan insana neyin güzellikler neyin kötülük getireceğini en iyi bilendir. Kumar ve içki bir birinin arkadaşı kötülük sebepleridir. Bizler ” İnsan elinin emeğiyle kazandığından daha güzel hiçbir yiyecek yememiştir” diyen peygamberin ümmetiyiz.

Kumar konusunda bulabildiğimiz atasözlerini anlamlandırarak aşağıya sıralamaya çalıştık. Eksik gördüğünüz atasözlerini yorum bölümünde ekleyerek sizde sitemize ve arkadaşlarınıza katkıda bulunabilirsiniz.

Sizler de Kumar ile ilgili atasözleri paylaşmak isterseniz  yorum bölümünden ekleyebilirsiniz. Yorumlarınız bizlere daha iyi paylaşımlar yapmak için yol gösterecektir.

Dostkelimeler.com Türkiye’nin en geniş Güzel sözler, ayetler, hadisler ve atasözleri ve deyimler platformu // Bizleri her türlü sosyal medyadan takip edebilirsiniz. Konumuzun altında linkler mevcuttur.


Kumar ile ilgili atasözleri ve anlamı


Kumarcının cebi delik, karnı açtır.   Türk Atasözü

Anlamı : Atasözümüzde kumar oynayanların hiçbir zaman ceplerinin dolmayacağı hatta karnının da doymayacağı, bunun yanında ailesine de zarar vereceği anlatılıyor. Allah cc. Hazretlerinin yasakladığı şeyler insanlara hiçbir zaman iyilik getirmez.


İçki öldürür, kumar süründürür/söndürür.  Türk Atasözü

Anlamı : Atasözümüzde içilmesi haram olan içkinin insanı gün gelip öldüreceği, kumarın da öldürmeyip süründüreceği anlatılıyor. Anlayacağımız Allah cc. Hazretlerinin yasakladığı şeyler insanlara hiçbir zaman iyilik getirmez.Kumar ile ilgili atasözleri konumuzdan sonra sitemizde bulunan kumar hakkındaki diğer konularımıza da aşağıdaki linklerden kolayca ulaşabilirsiniz… Semih YAŞAR

içki ile ilgili Ayetler

içki ile ilgili Hadisler

Kumar ile ilgili sözler

İçki ile ilgili atasözleri

İçki ile ilgili sözler

1
mutluyum
Mutluyum
0
d_n_yorum
Düşünüyorum
0
sinir_oldum
Sinir oldum
0
_a_rd_m
Şaşırdım
0
be_endim
Beğendim
Kumar ile ilgili atasözleri

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Dostkelimeler ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Sosyal Medyada Takip Edebilirsiniz...