Çıfıtotu hakkında bilgi

Çıfıtotu hakkında bilgi

Çıfıtotu hakkında bilgi

Allah cc. Hazretleri her canlıyı özel yetenekler ve bileşenlerle yaratmıştır. Çıfıtotu bitkisinin özellikleri, faydaları ve kullanımı hakkındaki konumuzu beğeneceğini umuyoruz.

Çıfıtotu hakkında bilgi

Kokarsedefotu da denişen bu şifalı bitki çayırlarda ve hendek kenarlarında yetişir. Zehirli bir bitkidir. Geniş yaprakları, küçük ve sarı çiçekleri vardır. Çiçekleri dallarının dışına çıkmış demetler şeklindedir. Keskin bir kokusu vardır. Acıdır. Kullanırken, tavsiye edilen dozu aşmamak gerekir.

Çıfıtotu Nerelerde Yetişir 

Çayırlarda ve hendek kenarlarında yetişen, zehirli bir bitkidir. Yaprakları geniş, çiçekleri küçük ve sarı renklidir. Çiçekleri dalların dışına taşmış demetler halindedir. Keskin bir kokusu vardır. Kalp çarpıntılarını giderir, mide ağrılarını dindirir. Zeytinyağı ile kavrulduktan sonra çıbanın üzerine konulursa, çıbanı olgunlaştırır. Kullanılırken tavsiye edilen doz sınırı aşıldığı takdirde ölüme varan sonuçlar getirir.

Çıfıtotu Bitkisinin Faydaları Nelerdir?

Kalp çarpıntılarını giderir. 

Mide ağrılarını dindirir. Çıfıtotu bitkisinin faydalarından biri de mide ağrılarına iyi gelmesidir. Özellikle de hafif dereceli mide ağrılarında oldukça faydalıdır.

Zeytinyağı ile kavrulduktan sonra çıbanların üstüne konulacak olursa, olgunlaştırır. Önemli cilt sorunlarından olan çıbanlara iyi gelen bitkilerden biri de çıfıtotu bitkisidir. Dolayısıyla bu niteliği sayesinde günümüzde satışa sunulan birçok cilt bakım ürünlerinin içeriğinde yer almaktadır.

Allah cc’ın yarattığı çıfıtotu bitkisi ile bilenen bazı şeyleri yayınlamış olduk. Bu çıfıtotu bitkinin yukarıdaki faydalarının tam olarak gerçekleşmesi açısından düzenli ve gerektiği kadar kullanılması gerekmektedir.

Not: Makale bilgilendirme içeriklidir. Çıfıtotu bitkisi zehirli bir bitki olduğundan kullanmadan önce doktorunuza danışmayı unutmayınız.

Çıfıtotu hakkında bilgi konumuzdan sonra diğer şifalı bitkiler’e aşağıdaki linklerden kolayca ulaşabilirsiniz. Semih YAŞAR.

Kamelya çiçeği hakkında bilgi

Vanilya hakkında bilgi

Kral otunun faydaları

Kenevir hakkında bilgi

Kroton bitkisi hakkında bilgi

Kakule Bitkisinin Faydaları

Kafur Bitkisi hakkında bilgi

Bizi Sosyal Medyada Takip Edin...
instagram logo

İnstagram

facebook logo

Facebook

twitter logo

Twitter

google plus logo

Google + 

youtube logo

Youtube 

pintrest logo

Pinterest 

Tumblr logo

Tumblr

Linkedin logo

Linkedin

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Kategoriler
Sponsorlu Bağlantılar