Eyüp Sultanda sabah namazı kaçta kılınır

featured

Eyüp Sultanda sabah namazı kaçta kılınır…

Sabah namazına Eyüp Sultana gitmeyeli yıllar olmuştu, eşim ve büyük kızımla Eyüp Sultana sabah namazına gidelim diye niyetlendik.

İnternette yaptığım araştırmalarda maalesef bir sonuç alamadım. Bu durum üzerine eyüp sultanda sabah namazı kaçta kılınır diye bir yazı yazmaya, Eyüp sultan’da sabah namazına niyetlenip saatini bilmediği için vazgeçenler olabilir diye Allah rızası için bu yazımı kaleme aldım. Bir kişiye dahi faydalı olabilirsem kendimi bahtiyar hissedeceğim.

Lafı çok uzatmadan Eyüpte sabah namazı kaçta kılınır sorusuna cevabı vereyim; Eyüp Sultan Camiinde sabah namazı güneşin doğmasına 30 dakika kala kılınmaya başlıyor. Beş dakika erken yada 5 dakika geç başlayabilir ama o manevi havayı teneffüs etmek için biraz daha erken gidilebilir.

Eyüp Sultanda sabah namazı kaçta kılınır sorumuzun cevabı aslında diğer camilerde kaçta kılınıyorsa; bu manevi ortamdan da aynı zamandı kılınıyor.

 

Önemli Not: 11 kasım 2021 tarihinden itibaren İstanbul’da sabah namazı ezanı İmsak vakti ile beraber okunacak ve Sabah namazı imsaktan 30 dakika sonra kılınacaktır. İstanbul’da  Namaz vaktinin çalışanlar için işbaşı saatine yaklaşmasından dolayı böyle bir karar alınmıştır. Bu karar geçen sene de bu vakitlerde alınmıştı. 2019 yılından sonra böyle bie karar alınmadı.

 

Eyüp Sultan camii

Eyüp Sultan Hz.leri büyük sahabilerden, Türklerin en çok tanıdığı sahabilerdendir. Peygamber Efendimizi hicret ettiğinde 7 ay evinde ağırlamış bu büyük zat, İstanbul’u fethetmeye yola çıkan orduya 80 yaşında katılan bu büyük asker, manevi havasıyla istanbul’u istanbul yapan bu aziz şahsiyeti ziyaret ederek eyüp Sultan’da sabah namazına gitmeye niyetlendiyseniz  akşamdan hazırlanmalısınız.

Saatinizi gideceğiniz yolun mesafesine göre ayarlarsanız rahatlıkla sabah namazına yetişebilir, sünneti kıldıktan sonra sabah namazının farzını bekleyebilirsiniz.

Bülbül sesli müezzinlerin ve İmamları dinleyerek kıldığımız sabah namazından büyük bir haz aldık. Namazdan sonra imam biraz sohbet etti. Sonra Eyüp Sultan Hazretlerinin kabrinin yanına gelerek çok güzel dualar etti. Hastalarımıza, yaşlılarımıza, güvenlik kuvvetlerimize, gelenlerin geçmişine, ülkemizin birlik ve beraberliğine, hapiste, tımarhanede, hastanede yatanlara… bu duada yataklarında mışıl mışıl uyuyanlar dahil bir çok kişi nasiplendi. Allah dualarımızı kabul buyursun.

Eyüp Sultan hazretlerinin kabri

İmamın duasından sonra Eyüp Sultan Hz.lerinin kabrinin bulunduğu yer açılıyor bilginiz olsun. Bu büyük sahabeyi ziyaret ederek dularımızı gönderdik.

Allah cümlemize Eyüp sultanda sabah namazı kılmayı nasip etsin….

Eyüp Sultan Camii hakkında bilgi için tıklayınız….

Eyüp Sultanda sabah namazı kaçta kılınır

7
be_endim
Beğendim
0
mutluyum
Mutluyum
0
d_n_yorum
Düşünüyorum
0
_a_rd_m
Şaşırdım
0
sinir_oldum
Sinir oldum
Eyüp Sultanda sabah namazı kaçta kılınır
Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

5 Yorum

 1. Büyük bir dua aldınız bizden Gerçekten allah razı olsun. Ancak namaz saatiyle ilgili anladığım kadarıyla nisan 2021 den beri alınan kararla imsaktan yarım saat sonra mı kılınıyor? Doğru mu anladım hocam?

  Cevapla
  • 25 Haziran 2024, 07:27

   Selamlar, Arasıra değişse de güneşin doğmasına yarım saat kılınıyor genelde.

   Cevapla
 2. ALLAH SİZDEN RAZI OLSUN BİLGİ İÇİN SAĞOLUN.

  Cevapla
 3. 20 Aralık 2023, 08:38

  selamınaleyküm,
  hayırl günleriniz olsun. Yazı içerisinde demişsiniz bir kişiye bile faydam olduysa diye, bugün denedim allah affetsin nefsime yenik düştüm gidemedim. Yarın sabah allah nasip ederse tekrar deneyeceğim inşallah. kısacası faydanız olucak dualarınız kabul oluyor. bir gün dara düşerseniz benim de size duamdır. Allah yar ve yardımcınız olsun.

  kalın sağlıcakla

  Cevapla
Giriş Yap

Dostkelimeler ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Sosyal Medyada Takip Edebilirsiniz...