Eyüp Sultanda sabah namazı kaçta kılınır

Eyüp Sultanda sabah namazı kaçta kılınır

Eyüp Sultanda sabah namazı kaçta kılınır…

Sabah namazına Eyüp Sultana gitmeyeli yıllar olmuştu, eşim ve büyük kızımla Eyüp Sultana sabah namazına gidelim diye niyetlendik.

İnternette yaptığım araştırmalarda maalesef bir sonuç alamadım. Bu durum üzerine eyüp sultanda sabah namazı kaçta kılınır diye bir yazı yazmaya, Eyüp sultan’da sabah namazına niyetlenip saatini bilmediği için vazgeçenler olabilir diye Allah rızası için bu yazımı kaleme aldım. Bir kişiye dahi faydalı olabilirsem kendimi bahtiyar hissedeceğim.
Lafı çok uzatmadan Eyüpte sabah namazı kaçta kılınır sorusuna cevabı vereyim; Eyüp Sultan Camiinde sabah namazı güneşin doğmasına 30 dakika kala kılınmaya başlıyor. Beş dakika erken yada 5 dakika geç başlayabilir ama o manevi havayı teneffüs etmek için biraz daha erken gidilebilir.

Önemli Not: 19 kasım 2018 tarihinden itibaren İstanbul’da sabah namazı ezanı İmsak vakti ile beraber okunacak ve Sabah namazı imsaktan 30 dakika sonra kılınacaktır. İstanbul’da  Namaz vaktinin çalışanlar için işbaşı saatine yaklaşmasından dolayı böyle bir karar alınmıştır.

 

Eyüp Sultan camii

Eyüp Sultan Hz.leri büyük sahabilerden, Türklerin en çok tanıdığı sahabilerdendir. Peygamber Efendimizi hicret ettiğinde 7 ay evinde ağırlamış bu büyük zat, İstanbul’u fethetmeye yola çıkan orduya 80 yaşında katılan bu büyük asker, manevi havasıyla istanbul’u istanbul yapan bu aziz şahsiyeti ziyaret ederek eyüp Sultan’da sabah namazına gitmeye niyetlendiyseniz  akşamdan hazırlanmalısınız.

Saatinizi gideceğiniz yolun mesafesine göre ayarlarsanız rahatlıkla sabah namazına yetişebilir, sünneti kıldıktan sonra sabah namazının farzını bekleyebilirsiniz.

Bülbül sesli müezzinlerin ve İmamları dinleyerek kıldığımız sabah namazından büyük bir haz aldık. Namazdan sonra imam biraz sohbet etti. Sonra Eyüp Sultan Hazretlerinin kabrinin yanına gelerek çok güzel dualar etti. Hastalarımıza, yaşlılarımıza, güvenlik kuvvetlerimize, gelenlerin geçmişine, ülkemizin birlik ve beraberliğine, hapiste, tımarhanede, hastanede yatanlara… bu duada yataklarında mışıl mışıl uyuyanlar dahil bir çok kişi nasiplendi. Allah dualarımızı kabul buyursun.

Eyüp Sultan hazretlerinin kabri

İmamın duasından sonra Eyüp Sultan Hz.lerinin kabrinin bulunduğu yer açılıyor bilginiz olsun. Bu büyük sahabeyi ziyaret ederek dularımızı gönderdik.

Allah cümlemize Eyüp sultanda sabah namazı kılmayı nasip etsin….

Eyüp Sultan Camii hakkında bilgi için tıklayınız….

Eyüp Sultanda sabah namazı kaçta kılınır

Bizi Sosyal Medyada Takip Edin...
instagram logo

İnstagram

facebook logo

Facebook

twitter logo

Twitter

google plus logo

Google + 

youtube logo

Youtube 

pintrest logo

Pinterest 

Tumblr logo

Tumblr

Linkedin logo

Linkedin

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

17 yorum

  1. Selamlar. Normalde güneşten yarım saat önce kılınıyor olsada. Ramazan döneminde imsakın hemen peşinden kılınıyor bilginiz olsun. Yani Eyüp Sultan Camiinde sabah namazı kımmak istiyorsanız ya sahuru orada yapacaksınız ve ezanla namaza geçeceksiniz yada evde biraz erken sahur yapıp öyle namaza geçeceksiniz. Allah ibadetlerimizi kabul etsin inşallah…

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Kategoriler
Sponsorlu Bağlantılar