Başarı ile ilgili atasözleri

featured

Selam Dostlarım, Konumuzda Başarı ile ilgili atasözleri, Başarı ile ilgili Atasözleri, azim ve başarı ile ilgili Atasözleri, Azimle ilgili atasözü, Başarı ile ilgili Deyimler, Çalışmak ile ilgili Atasözleri ve Anlamları kısa, Başarı ile ilgili atasözleri ve deyimler, Çalışmakla ilgili Atasözleri aramalarında sizlere yardımcı olacak şekilde paylaşmaya çalıştık. Umarız faydalı olur.

İnsanın evrene gönderilme sebebi rabbine kulluk yapmaktır. Rabbine karşı sorumluluklarını yerine getirmeyen insan başarılı olmuş sayılmaz. Dünya imtihanından başarıyla çıkmak için Yüce Yaratıcımız Allah cc Hazretlerinin rızasını kazanmayı başarmak  gerekmektedir.

Hayatınızda başaracağınız en önemli şey Rabbimizin rızasını kazanmaktır.

Başarı ile alakalı olduğuna inandığımız atasözlerimizi bir araya getirerek anlamlarını yazmaya çalıştık. Umarız faydalı olur. Rabbim bizleri rızasını kazanan mesut ve bahtiyar kullarından eylesin.

Sizler de Başarı ile ilgili atasözleri paylaşmak isterseniz  yorum bölümünden ekleyebilirsiniz. Yorumlarınız bizlere daha iyi paylaşımlar yapmak için yol gösterecektir. 

Dostkelimeler.com Türkiye’nin en geniş Güzel sözler, ayetler, hadisler ve atasözleri ve deyimler platformu // Bizleri her türlü sosyal medyadan takip edebilirsiniz. Konumuzun altında linkler mevcuttur.


Başarı ile ilgili atasözleri ve anlamları


Adam yanıla yanıla, pehlivan yenile yenile.  Türk Atasözü

Anlamı : İnsanlar başarı yolculuğunda pek çok başarısızlığa uğrayabilir. Bu başarısızlıklar onu başarıya götürecek tecrübeler olacaktır.


Acar tazı çullu da belli olur, çulsuz da.  Türk Atasözü

Anlamı : Hedefine ulaşmaya çalışan insan her yerinden belli olacaktır. Onu her durumda farkedebilirsiniz.


Abdestsiz sofuya namaz mı dayanır!  Türk Atasözü

Anlamı : Başarmak için kendine hedef koymayanlar yaptıkları işlerin yarıda kaldığını görecektir.


Sen işten korkma, iş senden korksun.  Türk Atasözü

Anlamı : Başarmak için kendine yardımcı olarak Allah teala hazretlerine dayanmayan insan duayı unutmamalı ve Rabbinin rızasını kazanmak için çalışırken kimseden korkmamalıdır.


Tekkeyi bekleyen çorbayı içer.  Türk Atasözü

Anlamı : Başarı yolculuğunda yol alan kişi en büyük başarıyı elde edemese bile karnını doyuracak kadar başarı sağlayacaktır.


Adamın iyisi iş başında belli olur.  Türk Atasözü

Anlamı : İnsan laf ile değil işi ile belli olur. Konuşurken büyük palavralar atan insan iş başına geçince belli olur anlamında atasözümüzdür.


Alet işler, el övünür. Türk Atasözü

Anlamı : İşini en iyi yapanlar malzemesi en iyi olanlardır anlamında atasözümüzden başarmak istiyorsanız en iyi malzemeleri kullanmamız gerektiğini anlıyoruz. Başarmak istiyorsanız size yardımcı olacak her ne türlü şey olursa olsun en iyisini arayıp bulmanız gerektiğini anlatıyor.


Birlikten kuvvet doğar. Türk Atasözü

Anlamı : Başarıya giden yolda bu yolda yürüyeceğimiz kişileri ihtiyacımız olduğunu anlatan çok güzel bir atasözümüz. Başarı çoğu zaman ekip işidir. En iyi koşucu a26rkasında saklanan bir çok kişiyi temsil eder. Antrenörü, malzemecisi vb. Bizler de başarı yolunda En iyi öğretmen, işinin erbabı kişilerle yola çıkmalıyız.


Bir elin nesi var iki elin sesi var. Türk Atasözü

Anlamı : Yukarıdaki atasözümüzü benzen bir anlamı olan atasözümüz, başarı yolculuğunda yalnız olmadığımızı bizi birilerinin eğitmesi ve destek olması gerekliliğini ne güzel anlatıyor.


Akıl kişiye (adama) sermayedir. Türk Atasözü

Anlamı : Bu atasözümüz de başarmak için aklımızı son derece iyi şekilde kullanmamızı öğütlemektedir. Gerçekten de insan bir iş başarmak istiyorsa en ince ayrıntısına kadar kafasında tasarlamalıdır.


Acele ile menzil alınmaz. Türk Atasözü

Anlamı : Başarı için zamanın gerektiğini anlatan atasözümüz, çalışmalarımızın karşılığını hemen beklemek sabırlı olarak çalışmaya devam ederek başarının geleceğini anlatmaktadır. Biliriz ki; okuma yazmayı öğrenmek isteyen çalışıp çabalar ve sabırla devam eder ve sonunda okuma yazmayı öğrenir.


Başarı ile ilgili atasözleri
Başarı ile ilgili atasözleri

Damlaya damlaya göl olur atasözünün anlamı

Anlamı : Küçük başarılar, zamanla büyük başarıları meydana getirebilir. Sürekli ve azimli bir çaba, sonunda büyük sonuçlar doğurabilir.


Sabrın sonu selamettir. atasözünün anlamı

Anlamı : Sabırlı olan kişi, sonunda başarıya ulaşır ve huzura erer. Zorluklarla karşılaşıldığında sabırlı olmak, başarıya giden yolda önemlidir.


Sabır acıdır, meyvesi tatlıdır. atasözünün anlamı

Anlamı : Zorluklarla karşılaşılan durumlarda sabırlı olmak ve çabalamak, sonunda tatmin edici ve olumlu sonuçlar elde etmeyi sağlar.


İnce işler ustalık ister. atasözünün anlamı

Anlamı : Başarıya ulaşmak için detaylara dikkat etmek ve işin inceliklerini kavramak gerekir. Herhangi bir konuda ustalaşmak için zaman ve çaba harcamak gereklidir.


Sabır taşın ardıra erer. atasözünün anlamı

Anlamı : Sabırlı ve azimli olmak, zorlukların üstesinden gelmek için gereklidir. Zamanla sabırlı olmanın sonuçları görülecektir.


İşleyen demir pas tutmaz. atasözünün anlamı

Anlamı : Sürekli çalışan ve çaba harcayan kişi, yeteneklerini korur ve geliştirir. İşteki devamlılık, başarı için önemlidir.


İşte verimli olmak için çok çalışmak gerekir. atasözünün anlamı

Anlamı : Başarılı olmak için, işe yoğun bir şekilde odaklanmak ve sürekli çaba göstermek gerekir. Verimlilik, çalışmanın sonuçlarını artırır.


Acele ile menzil alınmaz. atasözünün anlamı

Anlamı : Başarıya ulaşmak için sabırlı olmak ve acele etmemek gerekir. İyice planlanmış ve düşünülmüş adımlar, daha istikrarlı ve kalıcı bir başarı getirecektir.

Bu atasözleri, başarının sabır, azim, dikkat ve sürekli çaba gerektiren bir süreç olduğunu vurgular. Başarıya ulaşmak için sabırlı olmak ve gereken çabayı göstermek önemlidir.


Başarı ile ilgili yabancı millet atasözleri


Başarısızlık başarıdan daha çok öğretir.    Çin atasözü


Başarı belki insana çok şey öğretmez, fakat başarısızlık çok şey öğretir.    Çin atasözüBaşarı ile ilgili Atasözleri ve anlamları konumuzdan sonra başarı ile ilgili diğer konularımıza aşağıdaki linklerden kolayca ulaşabilirsiniz.


Başarmak ile ilgili atasözleri ve anlamları

Boş vakit ile ilgili atasözleri ve anlamları

Başarı ile ilgili sözler

Düşünmek ile ilgili atasözleri ve deyimler

Başarı sözleri

Tecrübe İle İlgili Atasözleri ve anlamları

Başarının sırrını açıklayan ayet! – Muhammed Bozdağ Yazısı

Sağlık ile ilgili atasözlerimiz

2
mutluyum
Mutluyum
1
d_n_yorum
Düşünüyorum
17
sinir_oldum
Sinir oldum
2
_a_rd_m
Şaşırdım
3
be_endim
Beğendim
Başarı ile ilgili atasözleri

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

0 Yorum

  1. 6 Mayıs 2021, 22:59

    sevdim bu siteyi başarılar diliyorum

    Cevapla
  2. çok güzel. ellerinize sağlık

    Cevapla
Giriş Yap

Dostkelimeler ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Sosyal Medyada Takip Edebilirsiniz...