Başarmak ile ilgili atasözleri ve anlamları

Başarmak ile ilgili atasözleri ve anlamları

Başarmak ile ilgili atasözleri ve anlamları

Başarı ve başarmak ile ilgili atasözlerimizi bulabildiğimiz kadarıyla konumuza ekledik ve anlamlarını da yazmaya çalıştık. Bazı atasözlerimiz başarıyla yakın anlamda olmasına rağmen yine de işinize yarayabilir olduğundan ekledik. Umarız işinize ve ödevinizi yapmaya yardımcı olur. Sizler de daha değişik atasözleri bulursanız yorum bölümümüzden bizlere ulaştırabilirsiniz. Bizler de konumuza ilave edebiliriz.

İnsanın evrene gönderilme sebebi rabbine kulluk yapmaktır. Rabbine karşı sorumluluklarını yerine getirmeyen insan başarılı olmuş sayılmaz. Dünya imtihanından başarıyla çıkmak için Yüce Yaratıcımız Allah cc Haretlerinin rızasını kazanmayı başarmak  gerekmektedir.

Hayatınızda başaracağımız en önemli şey Rabbimizin rızasını kazanmak olacaktır. dostkelimeler.com

 

Başarmak ile ilgili atasözleri ve anlamları

 

Alet işler, el övünür. Türk Atasözü

Anlamı : İşini en iyi yapanlar malzemesi en iyi olanlardır anlamında atasözümüzden başarmak istiyorsanız en iyi malzemeleri kullanmamız gerektiğini anlıyoruz. Başarmak istiyorsanız size yardımcı olacak her ne türlü şey olursa olsun en iyisini arayıp bulmanız gerektiğini anlatıyor.

 

Birlikten kuvvet doğar. Türk Atasözü

Anlamı : Başarıya giden yolda bu yolda yürüyeceğimiz kişileri ihtiyacımız olduğunu anlatan çok güzel bir atasözümüz. Başarı çoğu zaman ekip işidir. En iyi koşucu a26rkasında saklanan bir çok kişiyi temsil eder. Antrenörü, malzemecisi vb. Bizler de başarı yolunda En iyi öğretmen, işinin erbabı kişilerle yola çıkmalıyız.

 

Bir elin nesi var iki elin sesi var. Türk Atasözü

Anlamı : Yukarıdaki atasözümüze benzen bir anlamı olan atasözümüz, başarı yolculuğunda yalnız olmadığımızı bizi birilerinin eğitmesi ve destek olması gerekliliğini ne güzel anlatıyor.

 

Tekkeyi bekleyen çorbayı içer. Türk Atasözü

Anlamı : Başarı için çok çabalayan bu konuda bir çok şeyi feda eden kişi sonucunda karşılığını görür anlamında bir atasözümüzdür.

 

Akıl kişiye (adama) sermayedir. Türk Atasözü

Anlamı : Bu atasözümüz de başarmak için aklımızı son derece iyi şekilde kullanmamızı öğütlemektedir. Gerçekten de insan bir iş başarmak istiyorsa en ince ayrıntısına kadar kafasında tasarlamalıdır.

 

Adamın iyisi iş başında belli olur. Türk Atasözü

Anlamı : Bu atasözümüz de başarıyı yakalayacak kişinin yaptığı işlerden belli olacağını anlatıyor. Demez miyiz ki çok çalışıyor sınıfını geçmeyi hakediyor diye. Aynı bunun gibi insanın çalışmasından başarı gösterip göstermeyeceği belli olur.

 

Acele ile menzil alınmaz. Türk Atasözü

Anlamı : Başarı için zamanın gerektiğini anlatan atasözümüz, çalışmalarımızın karşılığını hemen beklemek sabırlı olarak çalışmaya devam ederek başarının geleceğini anlatmaktadır. Biliriz ki; okuma yazmayı öğrenmek isteyen çalışıp çabalar ve sabırla devam eder ve sonunda okuma yazmayı öğrenir.

 

Sen işten korkma, iş senden korksun. Türk Atasözü

Anlamı : Başarı için yapmakta olduğumuz çalışmalarda bazen engeller gözümüzde büyür de büyür. Bu atasözümüz ile insanın başaracağına inanarak önündeki engellerden korkmaması gerektiği anlatılıyor.

 

Başarmak ile ilgili atasözleri ve anlamları
Başarmak ile ilgili atasözleri ve anlamları

Başarmak ile ilgili atasözleri ve anlamları konumuz için bulabildiğim atasözlerimizi dilimiz döndüğünce anlamlandırmaya çalıştık. Sizler de bu konuda atasözü bulursanız yorum bölümümüzden bize ulaştırabilirseniz yayınlamaya ve anlamlandırmaya çalışırız. Şimdi Başarı ile ilgili diğer konularımıza aşağıda linkler vereceğiz ki o konularımızdan da yararlanabilirsiniz.  Semih YAŞAR

Başarı ile ilgili atasözleri

Başarı ile ilgili sözler

Başarı sözleri

 

Bizi Sosyal Medyada Takip Edin...
instagram logo

İnstagram

facebook logo

Facebook

twitter logo

Twitter

google plus logo

Google + 

youtube logo

Youtube 

pintrest logo

Pinterest 

Tumblr logo

Tumblr

Linkedin logo

Linkedin

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Kategoriler
Sponsorlu Bağlantılar