Başarmak ile ilgili atasözleri ve anlamları

featured

Selam Dostlarım, Konumuzda Başarmak ile ilgili atasözleri ve anlamları, Başarı ile ilgili atasözleri ve Anlamları kısa, Başarı ile ilgili atasözleri ve deyimler, Başarılı ile ilgili Atasözleri, Azim ve başarı ile ilgili Atasözleri, Başarmak ile ilgili deyimler, Çalışmak ile ilgili Atasözleri ve Anlamları kısa, Çalışmakla ilgili Atasözleri, Tasarruf ile ilgili Atasözleri paylaşmaya dilimiz döndüğünce de anlamlandırmaya çalışacağız.

Başarı ve başarmak ile ilgili atasözlerimizi bulabildiğimiz kadarıyla konumuza ekledik ve anlamlarını da yazmaya çalıştık. Bazı atasözlerimiz başarıyla yakın anlamda olmasına rağmen yine de işinize yarayabilir olduğundan ekledik. Umarız işinize ve ödevinizi yapmaya yardımcı olur.

İnsanın evrene gönderilme sebebi rabbine kulluk yapmaktır. Rabbine karşı sorumluluklarını yerine getirmeyen insan başarılı olmuş sayılmaz. Dünya imtihanından başarıyla çıkmak için Yüce Yaratıcımız Allah cc Hazretlerinin rızasını kazanmayı başarmak  gerekmektedir.

Hayatınızda başaracağımız en önemli şey Rabbimizin rızasını kazanmak olacaktır.

Sizler de Başarmak ile ilgili atasözleri paylaşmak isterseniz  yorum bölümünden ekleyebilirsiniz. Yorumlarınız bizlere daha iyi paylaşımlar yapmak için yol gösterecektir.

Dostkelimeler.com Türkiye’nin en geniş Güzel sözler, ayetler, hadisler ve atasözleri ve deyimler platformu // Bizleri her türlü sosyal medyadan takip edebilirsiniz. Konumuzun altında linkler mevcuttur.


Başarmak ile ilgili Atasözleri ve Anlamları


Alet işler, el övünür. Türk Atasözü

Anlamı : İşini en iyi yapanlar malzemesi en iyi olanlardır anlamında atasözümüzden başarmak istiyorsanız en iyi malzemeleri kullanmamız gerektiğini anlıyoruz. Başarmak istiyorsanız size yardımcı olacak her ne türlü şey olursa olsun en iyisini arayıp bulmanız gerektiğini anlatıyor.


Birlikten kuvvet doğar. Türk Atasözü

Anlamı : Başarıya giden yolda bu yolda yürüyeceğimiz kişileri ihtiyacımız olduğunu anlatan çok güzel bir atasözümüz. Başarı çoğu zaman ekip işidir. En iyi koşucu a26rkasında saklanan bir çok kişiyi temsil eder. Antrenörü, malzemecisi vb. Bizler de başarı yolunda En iyi öğretmen, işinin erbabı kişilerle yola çıkmalıyız.


Bir elin nesi var iki elin sesi var. Türk Atasözü

Anlamı : Yukarıdaki atasözümüze benzen bir anlamı olan atasözümüz, başarı yolculuğunda yalnız olmadığımızı bizi birilerinin eğitmesi ve destek olması gerekliliğini ne güzel anlatıyor.


Tekkeyi bekleyen çorbayı içer. Türk Atasözü

Anlamı : Başarı için çok çabalayan bu konuda bir çok şeyi feda eden kişi sonucunda karşılığını görür anlamında bir atasözümüzdür.


Akıl kişiye (adama) sermayedir. Türk Atasözü

 

Anlamı : Bu atasözümüz de başarmak için aklımızı son derece iyi şekilde kullanmamızı öğütlemektedir. Gerçekten de insan bir iş başarmak istiyorsa en ince ayrıntısına kadar kafasında tasarlamalıdır.


Adamın iyisi iş başında belli olur. Türk Atasözü

Anlamı : Bu atasözümüz de başarıyı yakalayacak kişinin yaptığı işlerden belli olacağını anlatıyor. Demez miyiz ki çok çalışıyor sınıfını geçmeyi hakediyor diye. Aynı bunun gibi insanın çalışmasından başarı gösterip göstermeyeceği belli olur.


Acele ile menzil alınmaz. Türk Atasözü

Anlamı : Başarı için zamanın gerektiğini anlatan atasözümüz, çalışmalarımızın karşılığını hemen beklemek sabırlı olarak çalışmaya devam ederek başarının geleceğini anlatmaktadır. Biliriz ki; okuma yazmayı öğrenmek isteyen çalışıp çabalar ve sabırla devam eder ve sonunda okuma yazmayı öğrenir.


Sen işten korkma, iş senden korksun. Türk Atasözü

Anlamı : Başarı için yapmakta olduğumuz çalışmalarda bazen engeller gözümüzde büyür de büyür. Bu atasözümüz ile insanın başaracağına inanarak önündeki engellerden korkmaması gerektiği anlatılıyor.


Başarmak ile ilgili atasözleri ve anlamlarıBaşarmak ile ilgili atasözleri ve anlamları konumuz için bulabildiğim atasözlerimizi dilimiz döndüğünce anlamlandırmaya çalıştık. Sizler de bu konuda atasözü bulursanız yorum bölümümüzden bize ulaştırabilirseniz yayınlamaya ve anlamlandırmaya çalışırız. Şimdi Başarı ile ilgili diğer konularımıza aşağıda linkler vereceğiz ki o konularımızdan da yararlanabilirsiniz.  Semih YAŞAR

Başarı ile ilgili atasözleri

Başarı ile ilgili sözler

Düşünmek ile ilgili atasözleri ve deyimler

Başarı sözleri

 

0
mutluyum
Mutluyum
5
d_n_yorum
Düşünüyorum
16
sinir_oldum
Sinir oldum
2
_a_rd_m
Şaşırdım
3
be_endim
Beğendim
Başarmak ile ilgili atasözleri ve anlamları

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Dostkelimeler ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Sosyal Medyada Takip Edebilirsiniz...