Yasin Okumadan Önce ve Sonra Okunacak Dua

Yasin Okumadan Once ve Okuduktan Sonra Okunacak Dua
Yasin Okumadan Once ve Okuduktan Sonra Okunacak Dua

Selam Dostlarım Konumuzda, Yasin okumadan önce ve sonra okunacak dua, Yasin Duası, yasin’den önce okunacak dua manevi hayat, Yasine BAŞLARKEN okunacak dua arapçası, Yasin okumadan önce Nasıl niyet edilir, 41 yasine başlamadan önce okunacak dua, Kur’an okumadan önce okunacak dua hakkında bilgiler vermeye çalışacağız.


Yasin Okumadan Önce ve Sonra Okunacak Dua


Yasinden Önce Okunacak Dua için Peygamber Efendimiz şöyle buyurmuştur: Yüce Allah cc. Hazaretleri, Taha ve Yasin surelerini gökleri ve yeri yaratmadan bin yıl önce okudu. Melekler Kuranı işitince; “Üzerine bu sureler inecek ümmete müjdeler olsun ! Bu sureleri gönülden taşıyanlara müjdeler olsun . Bu sureyi okuyan kişilere de müjdeler olsun” dediler.

 

Yasin’den Önce Okunacak Dua

Yasine BAŞLARKEN okunacak dua arapçası

"<yoastmark

Yasin Suresini Okumaya başlarken okumadan önce bu dua okunmalıdır: Türkçe okunuşu:

Allâhümme inni es’elüke sabran cemilen ve kalben selima. ve lisânen zâkirâ. ve düâen müstecâbâ. ve kitâben yeminâ. verizkan halâlen. ve ne ıymen mukıymen. ve cenneten ve hariran. ve nadratan ve sürûrâ. yâ kâdıye’l hâcât. yâ mucibe’d deavât. yâ kâşife’d-durri ve’l-beliyyât. yâ âli-me’s-sirri ve’l hafiyyât. ik’dı hâceti fi hâzihi’ssâati’l-mübâraketi. bi hurmeti Yâsin. ve’l-Kur’âni’l-Kerim. fe izâ kadâ emran fe innemâ yekûlü lehû kün fe yekûn, fe süb’hâne’llezi bi yedihi melekûtü küll, şey’in ve ileyhi terceûn. ve sallellâhü âlâ seyyidina muhammedin ve alâ âlihi ve sahbihi ecmeıyn.

Anlamı:

Ey Allahım. Senden güzel sabır, temiz kalp, konuşan dil, kabul olunan dua, cenneti kazandıracak amel defteri, helal rızık, devam edici nimet, cennet elbiseleri, güzel mutluluk istiyorum. Ey ihtiyaçları gideren, Ey davetlere icabet eden, ey bela ve yoksullukları gideren, ey sırları ve gizlilikleri bilen, dilediğimi kabul et ve ihtiyaçlarımı gider Şu mübarek saatte Yasin ve kur-anı kerim hürmetine. Çünkü sen bir şeyin olmasını istediğinde ona sadece ol dersin o da hemen oluverir ve her şeyin saltanatı kendi elinde olan ve her şeyin ve hepimizin kendisine döneceğimiz rabbimiz seni tesbih ederim.


Yasin Suresinden Sonra Okunacak Türkçe Dua Şöyle Olabilir;

Ya Rab okuduğum Yasin-i Şerifi dergah-i izzetinde (yüce katında) kabul eyle . Ya Rabbi sevabını sevgili peygamberimiz Hz.Muhammed (Aleyhisselamın) aziz, Şerif, latif ruhu şeriflerine hediye eyledik, haberdar eyleyip kabul eyle ya Rabbi. Ölmüşlerimizi ve cümlemizin peygamberimizin şefaatine nail eyle ya Rabbi. Bütün Peygamber Efendilerimizin ve bilcümle Evliyaullahın mübarek ruhlarına hediye eyledik. Kabul eyle ya Rabbi.

Ya Rab okuduğumuz Yasin-i Şerifin sevabına tüm ölmüşlerimizin aziz ruhlarına hediye eyledik, kabul eyle ya Rabbi. Kabirleri Kur’an’ın nuruyla nur olsun, makamları cennet olsun ya Rabbi. Kabirlerini cehennem çukuru olmaktan koru ya Rabbi. Okunan bu Yasin’i Şerif’i ve dualarımızı kabul eyle ya Rabbi. Bi-hurmeti Taha ve Yasin, vel hamdülillahi Rabbil-alemiyn.

Sübhane Rabbike Rabbil izzeti amma yesifun, ve selamun alelmurseliyn. Velhamdülillahi Rabbil alemin el-Fatiha.

3
mutluyum
Mutluyum
0
d_n_yorum
Düşünüyorum
1
sinir_oldum
Sinir oldum
1
_a_rd_m
Şaşırdım
2
be_endim
Beğendim
Yasin Okumadan Önce ve Sonra Okunacak Dua

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Dostkelimeler ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Sosyal Medyada Takip Edebilirsiniz...