Sınavlarda ve Derslerde Başarılı olmak için Dualar

featured

Selam dostlar, konumuzda Sınavlarda ve Derslerde Başarılı olmak için Dualar, Başladığın her işte başarılı olmak için Esma,  Zeki ve Başarılı olmak için dua,  Peygamberimizin başarı duası, Sınavda başarılı olmak için dua,  İşte başarı duası, Çocuğun başarılı olması için okunacak dua,  Bu dua ile sınavı kazandım, Derslerde başarılı olmak için dua aramalarında sizlere yardımcı olacak şekilde paylaşmaya çalıştık.   Konunun sonuna Dua Kategorimize link verdik. Faydalı olması dileğimizdir.

Genellikle bir sınava hazırlanan adaylar tarafından araştırılan “Başarı duası” hakkında bilgiler paylaşmaya çalışacağız. İyi bir liseye ya da üniversiteye girmek için büyük emek veren ve emeğinin karşılığını almak isteyenler manevi huzura ermek ve stresten kurtulmak için “başarılı olmak için dua” okuyor. Konumuzda, başarı duası nedir, nasıl ve ne zaman okunur? Sınavda okunacak başarı duaları neler? Hep birlikte bakalım…

Sizler de Başarılı olmak için Dualar ile ilgili paylaşım yapmak isterseniz  yorum bölümünden ekleyebilirsiniz. Yorumlarınız bizlere daha iyi paylaşımlar yapmak için yol gösterecektir.

Dostkelimeler.com Türkiye’nin en geniş Güzel sözler, ayetler, hadisler ve atasözleri ve deyimler platformu // Bizleri her türlü sosyal medyadan takip edebilirsiniz. Konumuzun altında linkler mevcuttur.


Sınavlarda ve Derslerde Başarılı olmak için Dualar


Sınavdan Önce Okunacak Dua – Sınava girerken veya sınav anında 10 kere okunacak dua

Herşeyde olduğu gibi sınava girerken de Allah`a sığınmak ve ondan yardım istemek en doğru olandır. Sınavda Allah`a sığınıp onun yardımıyla başarılı olmak sınavınızın iyi geçmesine yardımcı olacaktır. 

 “Ya Hayyu Kayyum, Birahmetike esteğisu duasını 10 kere okuyup sınava girenlerin sınavı başarılı geçeceği söylenmiştir.

Duanın Anlamı : Ey Hayy ve Kayyum olan Allah`ım, Senin Rahmetine sığınıyorum. Demektir.


Sınava girerken okunacak diğer bir dua 

Rabbi Yessir ve la tüasir, rabbi temmim bil hayr.  duasıdır. ve bu dua her daim okunacak dualardandır. 

Duanın Anlamı : Rabbim işimi kolaylaştır, güçleştirme. Rabbim bu işimi hayırla tamamla. demektir.


Sınavlarda ve hayatında başarılı olmak isteyen kişiler; yeterince emek gösterdikten sonra dua ederek Cenab-ı Hakk’tan yardım isterler. Özellikle ülkemizin dört bir yanında eş zamanlı uygulanan, yüz binlerce adayın katıldığı sınavlarda istediği sonuçları almak isteyenler sınavda başarı dualarına sığınıyor. Sınava girmeden önce, sınav esnasında kuvvetli duaların okunması, sınav esnasında iç huzuru ve başarı sağlıyor.

Rabbi zidni ilmen ve fehmen ve el-hıkni bi’s salihin. Rabbişrahli sadri ve yessir li emri vahlü’l-ukdeten min lisani yefkahu kavli. Ya Hafız, Ya Rakib, Ya Nasır, Ya Allah. Rabbi yessir ve la tüassir, Rabbi temmim bi’l hayr.Başarı Duanın Anlamı : Rabbim! İlmimi ve anlayışımı arttır ve beni salih kullara dahil eyle. Rabbim! Göğsümü aç, işimi kolaylaştır ve dilimdeki bağı çöz ki sözümü anlasınlar. Ya Hafız Ya Rakib Ya Nasır Ya Allah. Rabbim kolaylaştır, zorlaştırma; Rabbim! İşimi hayırla tamama erdir.


En Kuvvetli Başarı Duası

Allahümme inni es’elükes-sebate fil-emri ve es’elü azimete’r-ruşdi. Ve es’elüke şükra ni’metike ve husne’ıbadetike. Ve es’elüke lisanen sadikan ve kalben selimen. Ve e’uzü bike min şerri mata lemü. Ve es’elüke min hayri ma ta’lemü. Ve estağfiruke mimma ta’lemü. İnneke ente’allamü’l-guyub.

En Kuvvetli Başarı Duanın Anlamı : Allah’ım! Senden dinde sebat etmeyi istiyorum ve doğruluğa azmetmeyi istiyorum. Nimetine şükretmeyi ve sana güzel bir şekilde ibadet edebilmeyi istiyorum. Doğruyu konuşan bir dil ve eğrilikten uzak bir kalp diliyorum. Allah’ım! Senin bildiğin her çeşit şerden sana sığınıyorum. Bildiğin bütün hayırları senden istiyorum. Bildiğin günahlarımdan dolayı senden bağış diliyorum. Şüphesiz Sen gaypları bilensin.


Sınava girerken okunacak Ayetler

Sınava gireceklerin Allah’ın kendilerine yardım etmesi İsra suresi 80. ayeti okumaları tavsiye edilmiştir. Bu ayeti 10 kere okumak faydalı olacaktır.

İsra suresi 80. ayet Türkçe Okunuşu : Rabbi edhılnî müdhale sıdkin ve ahricni muhrace sıdkin ve’c’al li min ledünke sultânen nasîrâ.

İsra suresi 80. ayet Türkçe Meali : Ya Rabbi! Beni doğru bir giriş ile girdir ve yine doğru bir çıkış ile çıkar. Katından bana yardım edici bir kuvvet ihsan eyle.


Sınavdan Hemen önce okunacak Ayetler

Sınava gireceklerin sınavdan hemen önceTaha 25-28 ayetleriokuması tavsiye edilmiştir.

Taha suresi 25-28. ayetler Türkçe Okunuşu : Kâle rabbi-şrah lî sadrî, Veyessir lî emrî, Vahlul ‘ukdeten min lisânî, Yefkahû kavlî

Taha suresi 25-28. ayetler Türkçe Meali : Ey Rabbim, göğsümü aç, genişlet, işimi kolaylaştır. Dilimde bulunan düğümü çöz de sözümü anlasınlar.


Sınavda unutkanlık için okunacak dua

Bismillahirrahmanirrahim, Ferdün, Hayyün, Kayyûmun, Hakemun, Adlün, Kuddûsün. İyyâke na’büdü ve iyyâkenesta’în. İnnâ fetahnâ leke fethan mubînâ. 19 defa okunabilir.


Sınavlarda ve Derslerde Başarılı olmak için Dualar  konumuzdan sonra sitemizde bulunan diğer  konularımıza aşağıdaki  linklerden kolayca ulaşabilirsiniz… Dostkelimeler.com


SİTEMİZDEKİ TÜM DUALAR için burayı kullanabilirsiniz…

Duanın Kabul Olacağı Vakitler

Seyyidü’l-istiğfar duâsı

Göz hastalıkları için okunacak dualar


2
be_endim
Beğendim
2
mutluyum
Mutluyum
0
d_n_yorum
Düşünüyorum
0
_a_rd_m
Şaşırdım
0
sinir_oldum
Sinir oldum
Sınavlarda ve Derslerde Başarılı olmak için Dualar

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Dostkelimeler ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Sosyal Medyada Takip Edebilirsiniz...