Sabah Evden İşe Giderken Okunacak Dua

featured

Selam dostlar, konumuzda Sabah Evden İşe Giderken Okunacak Dua, Sabah duası, hayırlı işler için dua, işe giderken, Evden işe giderken okunacak dua, Sabah işe giderken okunacak Dua, Zoru kolaylaştıran dua, En çaresiz anda okunacak dua, Geleceğin hayırlı olması için dua, Peygamberimizin güne başlama duası, Zor bir işe başlarken okunacak Dua, İşin çabuk bitmesi için okunacak dua, Zırh gibi koruyucu dualar!, Evden çıkmadan önce kaza aramalarında sizlere yardımcı olacak şekilde paylaşmaya çalıştık.   Konunun sonuna Dua Kategorimize link verdik. Faydalı olması dileğimizdir.

Sizler de İşe Giderken Okunacak Dua ile ilgili paylaşım yapmak isterseniz  yorum bölümünden ekleyebilirsiniz. Yorumlarınız bizlere daha iyi paylaşımlar yapmak için yol gösterecektir.

Dostkelimeler.com Türkiye’nin en geniş Güzel sözler, ayetler, hadisler ve atasözleri ve deyimler platformu // Bizleri her türlü sosyal medyadan takip edebilirsiniz. Konumuzun altında linkler mevcuttur.


Sabah Evden İşe Giderken Okunacak Dua


Bir işe başlarken ne denir? Bir işe başlarken okunması tavsiye edilen dualar…

Bir işe başlarken ilk önce besmele çekip, besmelenin arkasından da temmim getirmek İslami adap ve edep kurallarından biri olarak yapılırdı.

HER GÜN İŞE BAŞLARKEN “BİSMİLLAH” DEYİN!

İşlerimizde kolaylık ve Allah’ın -celle celalühu- yardımı için temmim duaları:

Peygamber sallâllâhu aleyhi ve sellem Efendimiz: “Besmeleyle başlanmayan her mühim işin sonu eksiktir.” (Ali el-Müttekî, Kenzu’l-ummâl, I, 555, no: 2491) buyurmuşlardır.

besmele

Okunuşu: “Bismillahirrahmanirrahîm.”

Anlamı: “Rahman ve Rahim Olan Allah’ın Adı ile..”

İŞE BAŞLAMADAN ÖNCE OKUNACAK DUALAR

Tâhâ Suresi 25-28. Ayetler

rabbisrahli

Anlamı: “…Rabbim! Gönlüme ferahlık ver. İşimi bana kolaylaştır. Dilimdeki tutukluğu çöz. Ki sözümü anlasınlar.” (Taha Suresi 25-28)

Okunuşu: Rabbişrahli sadri ve yessirli emri. Vahlul ukdeten min lisani yefkahu kavli.”


Rabbi Yessir Duâsı

rabbiyessir

Okunuşu: “Rabbi yessir velâ tuassir Rabbi temmim bi’l-hayr”

Anlamı: “Rabbim! İşlerimi kolaylaştır, zorlaştırma, Rabbim işlerimi hayırla sonuçlandır. Amin!”


Hz. Peygamber Efendimizin Tavsiye Ettiği Dua

Peygamber Efendimizin sahabelerinin anlattığı hadislerde onun Hz. Fatıma’ya işlerinin yolunda gitmesi için bir dua söylediği, eğer bu duayı okursa Allah’ın onun duasını duyacağını ve geri çevirmeyeceği anlatılıyor. Peygamber efendimizin kızına tavsiye ettiği işlerin yolunda gitmesi için dua şöyledir:

Bismillahirrahmanirrahim

Yâ Hayyü, yâ Gayyûm! Bi rahmetike esteğîsü fe eSlıh lî şe’nî küllehü ve lâ tekilnî ilâ nefsî Terfete aynin”

Anlamı: Ey Hayy ve Kayyum olan Allah’ım! Ancak senin rahmetine sığınırım. Benim bütün işlerimi düzelt ve beni göz açıp kapayıncaya kadar (da olsa) asla nefsime (nefsimin eline) bırakma.


Kur’an-ı Kerim’de İşlerin Güzel Gitmesi İçin Okunacak Dualar

Kötü günde, sıkıntı çekerken, endişeliyken, işler yolunda gitmediğinde, yeni bir işe başlanıldığında Kur’an-ı Kerim’den sureler okuyarak huzur bulmaya çalışır ya da tam aksine mutluyken şükretmek için Allah’ın isim ve sıfatlarını zikreder, dualar okuruz.

Kur’an-ı Kerim’de her surenin her ayetinin ayrı bir fazileti, sırları vardır. Hiç şüphesiz ki işlerin güzel gitmesi için Kur’an-ı Kerim’de ayetler mevcuttur.

Kur’an’da okuyabileceğiniz işlerin güzel gitmesi için dua arıyorsanız 20. sure Ta-Ha suresinin 25. ve 26. ayetlerini  okumanız tavsiye edilir. Faziletli Ta-Ha suresi birçok durumda, farklı niyetlerle okunabilecek bir suredir. Özellikle 25 ve 26. ayetleri ise işlerin güzel gitmesi için mucize dualar arasındadır.

Ta-Ha suresinin 25. ve 26. ayetlerinin Türkçe okunuşu ve meali şöyledir: Kâle rabbi-şrah lî sadrî – Musa şöyle yalvardı: “Rabbim! Göğsüme genişlik ver. Veyessir lî emir – İşimi kolaylaştır.

 Sabah Evden İşe Giderken Okunacak Dua  konumuzdan sonra sitemizde bulunan diğer  konularımıza aşağıdaki  linklerden kolayca ulaşabilirsiniz… Dostkelimeler.com


SİTEMİZDEKİ TÜM DUALAR için burayı kullanabilirsiniz…

Duanın Kabul Olacağı Vakitler

Seyyidü’l-istiğfar duâsı

Göz hastalıkları için okunacak dualar


0
be_endim
Beğendim
0
mutluyum
Mutluyum
0
d_n_yorum
Düşünüyorum
0
_a_rd_m
Şaşırdım
0
sinir_oldum
Sinir oldum
Sabah Evden İşe Giderken Okunacak Dua

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Dostkelimeler ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Sosyal Medyada Takip Edebilirsiniz...