Peygamberimizin Soy Ağacı

featured

Selam dostlarım, konumuzda Peygamberimizin Soy Ağacı, Hz. Muhammed’in (s.a.v) Soy Ağacı, Ailesi, Hz. Muhammedin (sav) Soy Ağacı resimli, Peygamberimizin soy ağacı Diyanet, Hz Muhammed soy ağacı günümüze kadar, Peygamberimizin soy ağacı şeması, Hz Muhammed in Soy Ağacı kısa, Peygamberimizin dedelerinin soy ağacı, Hz Muhammed soyu, Peygamberlerin soy ağacı pdf aramalarında sizlere yardımcı olacak şekilde paylaşımlar yapmaya çalışacağız.  

Sizler de Peygamber Efendimiz’in  soy ağacı ile ilgili bilgiler paylaşmak isterseniz  yorum bölümünden ekleyebilirsiniz. Yorumlarınız bizlere daha iyi paylaşımlar yapmak için yol gösterecektir.

Dostkelimeler.com Türkiye’nin en geniş Güzel sözler, ayetler, hadisler ve atasözleri ve deyimler platformu // Bizleri her türlü sosyal medyadan takip edebilirsiniz. Konumuzun altında linkler mevcuttur.


Peygamberimizin Soy Ağacı

Hz. Muhammed sav Efendimizin Soy Ağacı


Hz. Muhammed sav.’in soy ağacı yeterince geriye gidersek Hz. İsmail’e kadar dayanır. Fakat belirgin olarak bulabileceğimiz şekilde, Arap Yarımadası’ndaki birkaç kuşak öncesi ve birkaç kuşak sonrasını inceleyecek olursak Hz. Muhammed’in sav. soy ağacı aşağıdaki şekildedir:


Önceki kuşaklarda Hz.Muhammed’in soy ağacı

Babası: Abdullah;

Amcaları: Abu Talip, Gaydak, Hacl, Haris, Kusem, Zubeyr, Hz.Hamza, Hz.Abbas, Dirar, Ebu Leheb, Mukavvim

Dedesi:Abdulmuttalip;

Dedesinin kardeşleri: Nadle, Ebu Sayfif Rekika, Esed Fatıma, Halide, Daife, Rukiyye, Hayye Şifa

Dedesinin babası: Haşim,

Onun kardeşleri: Nevfel, Muttalib, Abduşems

Dedesinin dedesi: Abdümenaf,

Onun kardeşleri: Abdülluzza, Abdukusay, Abdüddar

Hz. Muhammed’in soy ağacı dedesinin dedesi Abdümenaf’tan sonra Kusay, Kilab, Murre, Ka’b, Lüey, Galib, Kureyş, Malik, Nadr, Kinane, Huzeyme, Müdrike, İlyas, Mudar, Nizar, Ma’ad, Adnan, Hz.İsmail(a.s.), Hz.İbrahim(a.s.) şeklinde devam eder. Yani Hz.Muhammed’in soy ağacı Hz. İbrahim’e dayanır, Peygamber Efendimiz (s.a.v) onun soyundan gelir.


Peygamberimizin Soy Ağacı, Hz. Muhammed'in (s.a.v) Soy Ağacı, Ailesi, Hz. Muhammedin (sav) Soy Ağacı resimli, Peygamberimizin soy ağacı Diyanet, Hz Muhammed soy ağacı günümüze kadar, Peygamberimizin soy ağacı şeması, Hz Muhammed in Soy Ağacı kısa, Peygamberimizin dedelerinin soy ağacı, Hz Muhammed soyu, Peygamberlerin soy ağacı pdf


Sonraki kuşaklarda Hz. Muhammed sav’in Soy Ağacı 

Çocukları: İbrahim, Kasım, Abdullah, Hz.Fatıma, Rukiye, Zeynep, Ümmü Gülsüm

Torunları: Ümmü Gülsüm, Muhassin, Hz.Hüseyin, Hz.Hasan, Zeyneb (Hz.Fatıma’dan torunları)

Torunlarının çocukları: Zeyd, Rukiye (Ümmü Gülsüm’ün çocukları), Cafer, Abdullah, Sukeyne, Zeynelabidin, Fatıma, Ali (Hz.Hüseyin’in çocukları), Zeyd, Ömer, Abu Bekir, Hasan, Talha, Abdurrahman (Hz. Hasan’ın çoukları), Ali, Ümmü Gülsüm (Zeyneb’in çocukları)

Torunlarının torunları: Hüseyin, Ömer, Muhammed Bakir, Zeyd (Zeynelabidin’in çocukları), Hasan(Zeyd’in çocuğu), Abdullah, Hasan, Muhammed (Hasan’ın çocukları)

Hz. Muhammed’in soy ağacı torununun torunlarından sonra da günümüze kadar genişleyerek devam eder.Peygamberimizin Soy Ağacı konumuzdan sonra Peygamber Efendimiz sav. için oluşturduğumuz diğer başlıklara aşağıdaki linklerden kolayca ulaşabilirsiniz. Semih YAŞAR

HZ.MUHAMMED (SAV) Kategorimizdeki tüm başlıklar için…

Resûl-i Ekrem Efendimizin Pâk Nesebleri


0
be_endim
Beğendim
0
mutluyum
Mutluyum
0
d_n_yorum
Düşünüyorum
1
_a_rd_m
Şaşırdım
0
sinir_oldum
Sinir oldum
Peygamberimizin Soy Ağacı
Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Dostkelimeler ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Sosyal Medyada Takip Edebilirsiniz...