Mozart Sözleri

Mozart Sözleri

Selam dostlar, konumuzda Mozart Sözleri, Wolfgang Amadeus Mozart Sözleri, Müzik ile ilgili Sözler, Mozart’ın sözleri ingilizce, Mozart Şarkı sözleri, Mozart Türk Marşı Sözleri aramalarında sizlere yardımcı olacak şekilde paylaşmaya çalıştık.   Konunun sonuna Meşhurlardan Sözler Kategorimize link verdik. Faydalı olması dileğimizdir.

Johannes Chrysostomus Wolfgangus Theophilus Mozart (27 Ocak 1756 – 5 Aralık 1791) Klasik Batı Müziği’nin, en üretken ve en etkili bestekarlarından biridir. 35 yıllık ömrüne 626 eser sığdırmıştır. Mozart, Avrupalı bestekarların en popülerlerindendir ve birçok eseri standart konser repertuarlarında kullanılır. Günümüzde müzik tarihinin en büyük dehalarından biri olarak kabul görmüştür.

Sizler de Mozart   sözleri paylaşmak isterseniz  yorum bölümünden ekleyebilirsiniz. Yorumlarınız bizlere daha iyi paylaşımlar yapmak için yol gösterecektir.

Dostkelimeler.com Türkiye’nin en geniş Güzel sözler, ayetler, hadisler ve atasözleri ve deyimler platformu // Bizleri her türlü sosyal medyadan takip edebilirsiniz. Konumuzun altında linkler mevcuttur.


Mozart Sözleri – Wolfgang Amadeus Mozart Sözleri


Gerçek mutluluk insanın aldıklarında değil verdiklerinde gizlidir.


Babamın ülkesi üzerimde her zaman en önemli hakka sahip olmuştur.


Beni en çok yükselten ve mutlu bir coşkuyu veren dürüst bir Alman olmamdır.


Mozart Son sözleri

Ölümün tadı, dilimin ucunda. Bu dünyadan olmayan bir şey hissediyorum.


Müziğin en önemli, en zor ve özü tempodur.


Sevgili babacığım! duygularımı şiirle aktaramam, şair değilim; kendimi gölgeler ve ışıkla ifade edemem, ressam değilim; düşüncelerimi hareketlerle de açıklayamam, dansçı değilim. Ama bunların hepsini müzikle yapabilirim. Ben bir müzikçiyim.


İnsanlar sanatımın bana çok kolay bir biçimde geldiğini düşünerek büyük hata ediyorlar. Hiç kimse besteciliğe benim kadar zamanını ve düşüncelerini adamamıştır. Geçmişten şimdiye kadar yaşamış hiç bir büyük besteci olmasın ki, onun eserlerini defalarca kere çalışmış olmayayım.


Ne üstün zeka, ne hayal gücü ne de her ikisi beraber, bir dâhi yapmaya yeter. Sevgi, sevgi, sevgi. İşte bu dehanın ta kendisidir.


Sanırım söylememde yarar var, salzburg’u biraz, başpiskopos’u ise hiç önemsemiyorum ve ikisine de sıçayım.


Mannheim’i sevdiğim gibi mannheim de beni seviyor.


Mozart Türk Marşı Sözleri 

Mehter Marşı’ndaki ritimden esinlenen Mozart, Türklerin Avrupa’da hayranlık uyandırdığı yıllarda, 11 numaralı la majör piyano sonatı’nın (K. 311) 3’üncü bölümünde ” Rondo alla Turca” yani Türk Marşı’nı besteledi. Wolfgang Amadeus Mozart’ın yaptığı bir bestedir. Sözleri yoktur. Sadece bestedir.

Vurmalı çalgılar ve Türk müziğine benzeyen melodik unsurların kullanılış biçimi göze ilk çarpan özelliklerdi. Mozart, bunlardan feyz alarak bestelediği 11 Numaralı Piyano Sonatı’nın 3. bölümüne “Alaturka” adını verdi. Bölüm, “Türk Marşı” ve “Türk Rondosu” isimleriyle yaygınlaştı.Mozart Sözleri  konumuzdan sonra sitemizde bulunan diğer  konularımıza aşağıdaki  linklerden kolayca ulaşabilirsiniz… Dostkelimeler.com


Mimar Sinan Sözleri 

MEŞHURLARDAN SÖZLER

Malik bin dinar sözleri

Bizi Sosyal Medyada Takip Edin...
instagram logo

İnstagram

facebook logo

Facebook

twitter logo

Twitter

google plus logo

Google + 

youtube logo

Youtube 

pintrest logo

Pinterest 

Tumblr logo

Tumblr

Linkedin logo

Linkedin

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

2 yorum

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Kategoriler
Sponsorlu Bağlantılar

  Sitemize abone olabilirsiniz...