Berat kandili mesajları

Berat kandili mesajları

Berat kandili mesajları

Berat kelimesi; kurtulmak, beri olmak, suçlu olmamak demektir.
Beraat gecesi; Bu seneden gelecek seneye kadar meydana gelecek olayların hepsi ayrı ayrı melekler tarafından defterlere yazılır. Rızıklar, eceller, zenginlik, fakirlik, ölümler, doğumlar hep bu esnada kaydedilir.

Bu gece Rabbimiz’in isteyenin istediğini vereceği gecedir.
Bu gece sevdiklerimizi aramak, hal hatır sormak çok güzeldir, mesaj göndermek istiyorsanız aşağıda sizler için bir kaç mesajı bir araya getirmeye çalıştık.
Dualarınızda bizleri de unutmayınız.

Dostkelimeler ailesi adına : Semih YAŞAR

Berat kandili mesajları ‘na geçelim

Kulun Rabbine yakın olduğu gecelerin birisi. Kendisine dua edenleri geri çevirmeyen, günahları bağışlayan, her şeyi bilen, gören ve duyan Yüce Allah tüm dualarımızı kabul etsin. Berat Kandiliniz mübarek olsun!

Bu gece hayırlı bir gece, yüreklerimiz ibadetle çarpsın, gönüllerimiz bir olsun.. Kandiliniz mübarek olsun!

“Hz Ömer R.A. buyuruyor ki fazla gülmeyi terk edene heybet verilir. Fazla konuşmayı terk edene hikmet verilir. Fazla yemeği terk edene ibadetin lezzeti verilir. Mizahi terk edene zarafet verilir. Dünya sevgisini terk edene ahiret sevgisi serilir. Başkalarının kusurlarıyla uğraşmayı terk edene kendi kusurlarını ıslah etme imkanı verilir”. Cenabı Hak Ömrümüzü amelimizi bereketlendirsin inşaallah.  Berat kandiliniz Mübarek Olsun . Berat kandili mesajları

Günler bize dostların güzelliği ile, geceler onların duaları ile mübarek oluyor. Umudumuz dostların hediyesi, duamız sizlerin sevgisi. Kandiliniz mübarek olsun..

Bu gece kulun yalvarış ve yakarışlarını Yüce Mevla’ya sunacağı ve O’nun sonsuz affından, merhametinden, iyiliğinden bol bol yararlanacağı umut, huzur ve müjde gecesidir. Kandiliniz hayırlı olsun!

Dertlerimiz kum tanesi kadar küçük, sevinçlerimiz Nisan yağmuru kadar bol olsun. Bu mübarek geceniz sevapla dolsun. Kandiliniz mübarek olsun.

Semanın kapılarının açılıp rahmetin sağanak, sağanak yağdığı bu günde duşen damlaların sizi ailece sırıl sıklam etmesi dileğiyle.

Allah’ın rahmeti, bereketi sizinle olsun, gönül güneşiniz hiç solmasın, yüzünüz aydın olsun, kabriniz nur dolsun, makamınız Firdevs, dualarınız kabul olsun. Berat Kandiliniz kutlu olsun.

Cenab-ı Hak, Receb-i Şerif bahçesini ekip, Şaban-ı Şerif suyu ile sulayıp Ramazan-ı Şerif’te bereketli hasat almayı nasip eylesin.Amin..Hayırlı Kandiller.

✨?✨?✨?✨?✨

*NE İSTİYORSUN???* 

?

?Sağlık istiyorsan, *oruç tut.*

?Yüzünün nurlu olmasını istiyorsan, *teheccüde devam et.*

?Rahat istiyorsan, *Kuran oku.*

?Mutluluk istiyorsan, *namazlarını vaktinde kıl.*

?Musibetlerden kurtuluş istiyorsan, *istiğfara sarıl.*

? Kederlerin dağılsın istiyorsan, *duaya yapış.*

?Zorluklardan kurtuluş istiyorsan, *”La havle ve la kuvvete illa billah” zikrini arttır.*

?Bereket istiyorsan, *Salavatı arttır.*

?İnsanlardan saygı görmek istiyorsan, *insanlara saygı göster.*

?Kendin için hayır istiyorsan, *başkaları için hayır iste.*

?????????

*Bu hayırlı amellerin sevabına ortak olmak istiyorsan, insanlara bunları öğret*

Berat Kandiliniz Mübarek olsun.

Berat Kandili’nin, İslam aleminin yeniden dirilişine vesile olması dileğiyle, geceniz mübarek, dualarınız kabul olsun…

Her sabah güneşle doğan umutlar, her yeni baharla tazelenen mutluluklar ve açan her yeni çiçekte gizlenen güzellikler sizinle olsun. Berat Kandiliniz Mübarek olsun.

Geçmişin bugünle, ışığın gölgeyle umudun gerçekle, ışığın gölgeyle, üzüntünün neşeyle, öfkenin sevgiyle barıştığı nice kandillere.

En ışıltılı bakışların gözlerinde, en tatlı sözlerin kulaklarında, tüm mutlulukarın avuçlarında ve en sonsuz sevgilerin gönlünce yaşayacağı nice mutlu kandillere.

Kalpler vardır, sevgiyi yaşatmak için, İnsanlar vardır, dostluğu paylaşmak için, Mübarek günler vardır, Beraberce kutlamak için.. Berat kandiliniz mübarek olsun.

Kalplerimiz imanla, gönüllerimiz huzurla dolsun. Ne kurulmuş bağlar nede dostluklar unutulsun. Berat kandiliniz mübarek olsun.

Çiçeklerin en güzel açanı, yıldızlartın en güzel parlayanı, hayatın en güzel anı ve Allah’ın cennet mekanı sizin olsun. Beraat Kandiliniz Mübarek Olsun.

Talihiniz gözleriniz kadar berrak, kaderiniz bakisiniz kadar güzel, umudunuz yarin kadar yakin, yarininiz askiniz kadar mutlu, askiniz Beraat kadar mukaddes, dualariniz istediginiz gibi makbul olsun.

Size karanfilin sadakatini, sümbülün bağlılığını, menekşenin tevazusunu, lalenin gururunu, leyleğin saadetini versek, bize de dua eder misiniz? Beraat Kandiliniz mübarek olsun..

Allah’in rahmeti, bereketi sizinle olsun, gönül günesiniz hiç solmasin, yüzünüz aydin olsun, kabriniz nur dolsun, makaminiz Firdevs, dualariniz kabul olsun. Kandiliniz kutlu olsun..

Avuçların açıldığı, gözlerin yaşardığı, ilahi esintilerin kalpleri okşadığı anın bir asra bedel olduğu bu gece dualarda birleşmek dileğiyle kandilinizi kutlarım.

Bakiler sevgiler adina nice dilekler vardir. Ölümü bile ayirir saymayan gönüller vardir. Mesafeler araya set çekmisse ne çikar, dualarda birlesen gönüller vardir. Hayirli kandiller..

Berat kandili mesajları

Bir kandil gülü savur sevdiklerine, size onlardan gülücükler getirsin öyle içten öyle samimi ol ki göz yaslarini bile tebessüme çevirsin. Kandiliniz mübarek olsun.

Borçlarımızdan, ceza ve günahlarınızdan kurtulmak için bu gece dua edelim.. Allah affeden ve bağışlayandır, unutmayalım.. Eller semaya kalkıp, yürekler bir atınca bu gece, gözler sevinç yaşlarıyla dolacak.. Kandiliniz mübarek, dualarınız kabul olsun!

Berat kandili mesajları

Bu gece kulun yalvaris ve yakarislarini Yüce Mevla’ya sunacagi ve O’nun sonsuz affindan, merhametinden, iyiliginden bol bol yararlanacagi umut, huzur ve müjde gecesidir. Kandiliniz hayirli olsun!

Bu günlerin feyzi üzerinize, rahmeti geçmisinize, bereketi evinize, nuru ahiretimize, sicakligi yuvamiza dolsun. Kandiliniz mübarek olsun..

Dertlerimiz kum tanesi kadar küçük, sevinçlerimiz Nisan yagmuru kadar bol olsun. Bu mübarek geceniz sevapla dolsun. Kandiliniz mübarek olsun.

Duaniz kabul, ameliniz makbul hizmetiniz daim olsun. Saadetiniz kaim olsun. Kandiliniz kutlu olsun.

Gül bahçesine girenler gül olmasalar da gül kokarlar. Kainatin en güzel gülünün kokusunun üzerinizde olmasi temennisiyle… Iyi Kandiller..

Avuçların açıldığı, gözlerin yaşardığı, ilahi esintilerin kalpleri okşadığı anın bir asra bedel olduğu bu gece dualarda birleşmek dileğiyle Beraat Kandiliniz Mübarek Olsun

Güneşin güzel yüzü, yüreğine dokunsun, kabuslar senden uzakta, melekler baş ucunda dursun Güneş öyle bir geceye doğsun ki, duaların kabul, Beraat Kandiliniz Mübarek Olsun

Bir damla umut serpilsin yüreğine, bin tatli umut dolsun günlerine, hayallerin gerçekleri bulsun, bütün duaların kabul, Beraat Kandiliniz Mübarek Olsun

Gecenin güzel yüzü yüreğine dokunsun, şeytan senden uzakta, melekler başucunda olsun, güneş öyle bir geceye doğsun ki duaların kabul Beraat Kandiliniz Mübarek Olsun

Tüm islam aleminin beraat kandili mübarek olsun.

Sofranız afiyetli, paranız bereketli, kararlarınız isabetli, yuvanız muhabbetli, kalbiniz merhametli, bedeniniz sıhhatli, yüzünüz mutlu, Beraat Kandiliniz Mübarek Olsun

İlahi esintilerin kalpleri okşadığı, bir anın bir asra bedel olduğu bu gece dualarda birleşmek dileğiyle, Beraat Kandiliniz Mübarek Olsun

Allah’ın Rahmeti, bereketi sizinle olsun, gönül güneşiniz hiç solmasın, yüzünüz aydın olsun, kabriniz nur dolsun, makamınız firdevs, dualarınız kabul olsun kandiliniz kutlu olsun

En ışıltılı bakışların gözlerinde, en tatlı sözlerin kulaklarında, tüm mutlulukarın avuçlarında ve en sonsuz sevgilerin gönlünce yaşayacağı nice mutlu kandillere

Gül sevginin tacıdır, her bahar bir gül taçlanır. O gül ki Muhammet’i hatırlatır. Onu hatırlayana gül koklatır. Gül kokulu sevgi dolu nice kandiller.

ALLAH’ın nimet, rahmet ve mağfiretinin müminlere bol bol ihsan
edildiği gece manasına gelen Berat Kandili’nde, bir yıllık
yaşantımızı, ibadetlerimizi ve iyiliklerimizi iyi düşünecek ve
ona göre hayatımıza çeki düzen vererek samimi bir teslimiyetle
nefis muhasebesine gireceğiz. Bu gece hayırlı bir gece,
yüreklerimiz ibadetle çarpsın, gönüllerimiz bir olsun..

Beraat kandiliniz mübarek olsun!

Bir kandil gülü savur sevdiklerine, size onlardan gülücükler getirsin öyle içten öyle samimi ol ki göz yaslarini bile tebessüme çevirsin. Beraat Kandiliniz mübarek olsun.

Bu günlerin feyzi üzerinize, rahmeti geçmişinize, bereketi evinize, nuru ahiretimize, sıcaklığı yuvamıza dolsun Beraat Kandiliniz Mübarek Olsun

Duanız kabul, ameliniz makbul hizmetiniz daim olsun Saadetiniz kaim olsun Beraat Kandiliniz Mübarek Olsun

Dost istersen Allah yeter.Yaran istersen Kur’an yeter.Mal istersen kanaat yeter.Düsman istersen nefis yeter.Nasihat istersen ölüm yeter. Hayirli Kandiller..

Beraat kandilin mübarek olsun. Allah sana sevdiklerinle beraber mutlu ve huzurlu bir şekilde yaşamayı nasip etsin.

Bu gece beraat gecesi. Dua edelim.. Yürekler bir atsın bu gece, günahlarımız affolsun. İyi kandiller.

Çiçeklerin en güzel açanı, yıldızlartın en güzel parlayanı, hayatın en güzel anı ve Allah’ın cennet mekanı sizin olsun. Berat Kandiliniz Mübarek Olsun.

Borçlarımızdan, ceza ve günahlarımızdan kurtulmak için bu gece dua edelim.. Allah affeden ve bağışlayandır, unutmayalım.. Eller semaya kalkıp, yürekler bir atınca bu gece, gözler sevinç yaşlarıyla dolacak.. Kandiliniz mübarek, dualarınız kabul olsun!

Yaradanın affına Resulün sevgisine cennetin en güzel köşesine mazhar olabilmemiz duasıyla Kandiliniz Kutlu Olsun..

nur akar susamış gönüllere,kalpler muhtaç bu özel günlere,yaradandan hediye bu bizlere hep birlikte daha nice kandillere

Bugün ellerini semaya gönlünü Mevla’ya aç, bugün günahlardan olabildigince kaç, bugün en gizli incilerini onun için saç. Çünkü bugün kandil, kandilin mübarek olsun.

Bu günlerin feyzi üzerinize, rahmeti geçmisinize, bereketi evinize, nuru ahiretimize, sicakligi yuvamiza dolsun. Beraat Kandiliniz mübarek olsun..

Bir kandil gülü savur sevdiklerine, size onlardan gülücükler getirsin öyle içten öyle samimi ol ki göz yaslarini bile tebessüme çevirsin. Kandiliniz mübarek olsun.

Dertlerimiz kum tanesi kadar küçük, sevinçlerimiz Nisan yağmuru kadar bol olsun. Bu mübarek geceniz sevapla dolsun. Kandiliniz mübarek olsun.

Binlerce cicek var, ama GUL baska! Milyarca insan var, ama DOST baska! Yuzlerce gun var, ama BUGUN baska. Yuvaniz mutlu, KANDILINIZ kutlu olsun. selamlar,

Aşk; Taif’de kanları silmekti. Aşk; Medine’ye hicret etmekti. Aşk; bu alemden göçerken bile “ÜMMETİM” diyebilmekti. Ve aşk; Hz Muhammed’i sevmekti. İşte bu aşkla kandiliniz mübarek olsun…….

-Kalpler vardır, sevgiyi yaşatmak için,insanlar vardır, dostluğu paylaşmak için, Mübarek günler vardır, Beraberce kutlamak için Ümit ederiz ki bu mübarek gece, zor günler geçirdiğimiz; fakat gelecek adına umutla dolu olduğumuz su dönemlerde yeniden bir uyanışa vesile olur. Berat kandiliniz mübarek olsun

Ey RABBİM bu mesajı okuyanın;nefsine celalinle,kalbine cemalinle,hayatına hikmetinle,hatalarına rahmetinle,mahşerde Muhammed’inle yardım eyle…KANDİLİNİZ MÜBAREK OLSUN

Yüzünden gülücük,kalbinden sevgi,bedeninden sağlık,çevrende dostluk,ömründen huzur ve neşe eksik olmasın. kandilin kutlu olsun.

YÜZÜNÜZDE NUR, AKLINIZDA İLİM, KALBİNİZDE ALLAH (C.C), DİLİNİZDE ‘la ilahe illallah’ GÖNLÜNÜZDE ‘resulullah’ EKSİK OLMASIN, MÜBAREK RABBİM YARDIMCINIZ OLSUN..

Uykuyu kabre gururu mahşere zevki cennete bir akan ve nefislerini satıp cennetini alanların kurulu kervanında buluşmak dileğiyle kandiliniz mübarek olsun.

Yağmur yüklü bulutlar gibi gelen, eteğindeki hayır cevherlerini başımıza boşaltan ve bizlere mutluluk veren kandilin, büyüsüne kapılmanız dileğiyle. Nice kandiller.

Allah’ın rahmeti, bereketi sizinle olsun, gönül güneşiniz hiç solmasın, yüzünüz aydın olsun, kabriniz nur dolsun, makamınız Firdevs, dualarınız kabul olsun. Kandiliniz kutlu olsun.

unuttuklarını anımsa kaybettiysen ara özlediysen git bul kırdıysan af dile kırıldıysan affet seviyorsan söyle cünkü bugun kandil KANDİLİNİZ MÜBAREK OLSUN…

Duaniz kabul, ameliniz makbul hizmetiniz daim olsun. Saadetiniz kaim olsun. Kandiliniz kutlu olsun.

BU MUBAREK GECEDE DUALARINIZIN KABUL VE MAKBUL OLMASI DILEKLERIMLE BERAAT KANDILINIZI KUTLAR SIZE VE SEVDIKLERINIZE HAYIRLARA VESILE OLMASINI DILERIM.

Beraat kandili tüm müslümanlara ve islam alemine hayırlar getirmesi dileklerimle allaha emanet olun.

MEVLAM ÇEKİRDEĞE ORMAN GİZLEMİŞ YILANIN ZEHRİNE DERMAN GİZLEMİŞ TAHIL TANESİNE HARMAN GİZLEMİŞ MUBAREK GECELERE CENNET GİZLEMİŞ BERAT KANDİLİNİZ MUBAREK OLSUN

En Güzel Berat kandili mesajları

Namazını kıldığında,

ellerini açtığında,

duanı ettiğinde,

yıldızlara baktığında,

beni göreceksin…

okuduğunda da kandilin mübarek olsun diyeceksin….

Fedakar olan gönülden sevendir.Yürekli olan kendini bilendir.Mutlu olan yasamayı sevendir. Unutmayan dost bir ömre bedeldir.Kandiliniz mübarek olsun.

Yakınlık ne mekanda ne zamandadır sadece eller yukarı kalktığında aklına gelenler yakın olduklarındır kandiliniz mübarek olsun.

Fani Dünyanın padişahı değilim. Gönül hırkalarını yamar giyerim. Dostlarla ağlar, dostlarla gülerim. Siz sevdiklerime, iyi kandiller dilerim.

Berat; kırılan kalpleri onarma, dargınlık duvarlarını yıkma, kin, nefret ve intikam duygularını aşma günüdür. Yüce Yaradan’ın affına erebilmek için yaradılanı affetme günüdür. Berat kandili mesajları

Yüce Allah mübarek Berat kandili hürmetine hayatın şereflisini, rızkın bereketlisini, vücudun sıhhatlisini, ahlakın faziletlisini, evladın edeplisini nasip ve müesser eylesin. Hɑyırlı Kandiller…

Gün vardır, bin yıldan uzun gelir bize, bir yıl vardır bir günden kısa gelir bize. Bire bin yazılan bu gecede dua edelim Rabbimiz’e. Hayırlı kandiller..

Ellerin semaya, dillerin duaya, gönüllerin mevlaya yöneldiği bu mübarek geceni kutlar, hayırlara vesile olmasını dilerim. Hayırlı kandiller..

Allah’ın aşkıyla yan bu gece,
Mevlana gibi dön bu gece,
Secdeye varıp huzura erince,
Şu fakiri de an bu gece.
Hayırlı kandiller!

Tüm dualarınızın kabul olması dileğiyle. Berat Kandiliniz hayırlı olsun…

Berat kandili mesajları konumuzdan sonra beraat kandili ile ilgili diğer başlıklarımıza da bakabilirsiniz… Semih YAŞAR

Beraat kandili mesajları resimli 2018

Beraat Kandili İle İlgili Ayetler

Beraat Kandili İle İlgili Hadisler

Teravih namazının fazileti  

Beraat kandili mesajları 2016

Teravih namazının fazileti

En güzel kandil mesajları

En güzel kandil mesajları

Berat kandili mesajları

Berat kandili mesajları

Bizi Sosyal Medyada Takip Edin...
instagram logo

İnstagram

facebook logo

Facebook

twitter logo

Twitter

google plus logo

Google + 

youtube logo

Youtube 

pintrest logo

Pinterest 

Tumblr logo

Tumblr

Linkedin logo

Linkedin

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Kategoriler
Sponsorlu Bağlantılar