Nane limon nasıl kaynatılır

Nane limon nasıl kaynatılır

Nane limon nasıl kaynatılır

Kış mevsiminin çetin soğuklarında büyük küçük hepimiz soğuk algınlığı ve grip gibi üst solunum yolu hastalıklarına yakalandığımızda, bu problemlerin yarattığı semptomları hafif bir şekilde atlatıp bir an evvel eski sağlığımıza kavuşmak için nane limon çayı demleyip içmek isteriz. Peki en doğru şekilde nane limon çayı nasıl demlenir?

Nane limon nasıl kaynatılır

Uzmanlar nane limon kaynatılması hakkında hangi önerilerde bulunuyorlar? İşte en sağlıklı şekilde nane limon nasıl kaynatılır:

  • Nane limon çayı demlemek için öncelikle kuru ve ufalanmış naneyi bir yada iki tatlı kaşığı kadar cezveye ekleyin.
  • Cezvenin içine bir adet taze limonun yarısını ya da dörtte birini ekleyin.
  • Daha sonra önceden kaynatmış olduğunuz sıcak suyu cezveye ekleyin ve cezvenin ağzını kapatarak 10 dakika demlemeye bırakın. Ya da cezvenin içine sıcak su ekledikten sonra bir taşım kaynatın ve 5 dakika dinlendirdikten sonra isteğe göre tatlandırılarak içilebilir.

Şifa olsun diyoruz…

Nane Limon Faydaları Nelerdir?

Nane Limon Kabuğu çayı, öncelikle grip ve nezle gibi hastalıklara koruma sağlayan en etkili doğal yöntemlerden biridir. Nane limon çayı faydaları arasında; mide gazlarını kesmesi, hazmı kolaylaştırması sayılabilir. Ayrıca; sinirleri yatıştırmaya, kasların gevşemesini sağlayarak; kalp ve mide spazmı gibi sorunların önüne geçmeye yardımcı olmaktadır. Yemek borusunda bulunan kasları gevşettiğinden dolayı bazı sayfalar naneyi reflüye neden olan besinler arasına sokmuştur.

Aslında nane doğrudan reflüye neden olmamakta ancak reflüsü olan bir kişiye bazı durumlarda iyi gelmemektedir. Halbuki, nane limon her ikisi de mide asitliğini düzenlemekte, sindirim sistemini alkali hale getirmektedir. Bilindiği gibi mide ülserinin en önemli nedenlerinden birisi midenin fazla asit salgısı olabilmektedir. Bu sebeple reflü hastalığının iyileşmesi için nane yardımcı dahi olabilir. Ancak; ölçülü kullanmakta fayda vardır.

Nane limon nasıl kaynatılır konumuzdan sonra diğer konularımıza aşağıdaki linklerden kolayca ulaşabilirsiniz. Semih YAŞAR

Limon hakkında bilgi

Kombu çayının inanılmaz faydaları

Kroton bitkisi hakkında bilgi

Kudret Narı hakkında bilgi

Yiyecekler Hakkında Pratik Bilgiler

Bizi Sosyal Medyada Takip Edin...
instagram logo

İnstagram

facebook logo

Facebook

twitter logo

Twitter

google plus logo

Google + 

youtube logo

Youtube 

pintrest logo

Pinterest 

Tumblr logo

Tumblr

Linkedin logo

Linkedin

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Kategoriler
Sponsorlu Bağlantılar