Liger ve Tigon hakkında bilgi

Liger ve Tigon hakkında bilgi

Liger ve Tigon hakkında bilgi

Liger ve Tigon Diye hayvan var mı?
Eşekle atın birleşmesinden katır olur da, arslanla kaplanın birleşmesinden hayvan olmaz mı? İşte liger ve tigon böyle bir birleşmenin mahsülüdür. Şayet. baba arslan; annede kaplan ise , yavru ligerdir. Baba kaplan; anne arslan ise yavru tigondur. Arslan ile kaplanın çiftleşmesi o kadar seyrektir ki, bugun yakalanmış liger ve tigonların sayısı beş kadardır.
Ancak, at ile eşek, arslan ile kaplan gibi birbirine çok yakın hayvanlar birleşerek yeni bir hayvan doğurabiliyor. Üstelik katırında yavrusu olmuyor! Kedi ile köpeğin, ördek ile tavuğun birleşmesinden yeni bir hayvan meydana gelmiyor. Ya bütün hayvanlar birleşebilseydi ne acayip karışıklıklar olurdu? Milyonlarca senedir süregelen bu karışımdan ne garip mahluklar çıkardı?
Dünya nizamını temin eden Kainat’ın halikı, anormal birleşmeleri önleyerek hayvanların karışmalarını engellemiş. Hayvanlar alemindeki nizam ve onların şimdiki haliyle yaratılmaları tesadüf değildir.
Bitkilerin, hayvanların üremesine, değişmez kanunlar koyan Allah, insanların evlenmesinde nikahı emretmiştir. Müslümanlar için nikah bir ibadettir.

Bizi Sosyal Medyada Takip Edin...
instagram logo

İnstagram

facebook logo

Facebook

twitter logo

Twitter

google plus logo

Google + 

youtube logo

Youtube 

pintrest logo

Pinterest 

Tumblr logo

Tumblr

Linkedin logo

Linkedin

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Kategoriler
Sponsorlu Bağlantılar