Karıncalarda antibiyotik üreten bezler

Karıncalarda antibiyotik üreten bezler

Karıncalarda antibiyotik üreten bezler

Allah cc. Karıncaları yaratmasında bir çok ayet vardır. Bunlardan biri de Karıncaların vücutlarında formik asit (H2CO2) isimli kimyasal maddeyi üreten bezler vardır. Antibiyotik etkisine sahip bu maddeyi düzenli olarak vücutlarına süren karıncalar, hem yuvalarında hem de kendi üzerlerinde bakteri ve mantar oluşumunu engellerler.
 
Kuşlar ise karıncalar gibi kimyasal maddeler salgılayamazlar; Ancak sık sık karınca tepelerine giderek buralara sürünen kuşlar, karıncaların tüylerinin arasında dolaşmalarına izin verirler. Bu sayede bütün vücudu formik aside bulanan kuş üzerindeki tüm parazitlerden kurtulmuş olur.
 
Karıncanın formik asidi bilmesi ve onu üretecek bir bezi geliştirmesi imkansızdır. Ayrıca formik asitteki atomlardan birinin eksik olması, bu kimyasalın, antibiyotik özelliğini yitirmesi anlamına gelmektedir. Bu durumda karıncadaki bezlerin, evrimcilerin iddia ettiği gibi, aşama aşama; ilkel bir halden günümüzdeki yapısına ulaşması da imkansızdır.
 
Gerek formik asit, gerek bunların üretimi yapabilecek özellikteki bezler ve gerekse karıncalar, sonsuz ilim sahibi Allah tarafından yaratılmıştır. Kuşların karınca yuvalarına giderek formik asitten faydalanmalarını da ilham eden de Allah’tır. O tüm canlıların ihtiyacını bilen ve karşılayandır.
Bizi Sosyal Medyada Takip Edin...
instagram logo

İnstagram

facebook logo

Facebook

twitter logo

Twitter

google plus logo

Google + 

youtube logo

Youtube 

pintrest logo

Pinterest 

Tumblr logo

Tumblr

Linkedin logo

Linkedin

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Kategoriler
Sponsorlu Bağlantılar