Fon Müzikleri

Faydalı İlim İçin Dua

Faydalı İlim İçin Dua

Faydalı İlim İçin Dua

Bir kimse önce kendisine (ahireti ve dünyası için), sonra aile ve cemiyete faydalı olabilecek ilim öğrenme niyetine girdiğinde aşağıda vereceğimiz duayı çokça okumalıdır. Ve unutulmaması gereken önemli bir konuyuda hatırlatmak isterim oda şudur ” İlim eğer kişide görünüyorsa faydalıdır. Yani kişi ilmini yaşamalı ve bunu dışa yansıtmalıdır. Nitekim; İlmi ile amel etmeyen kişiyi eskiler kitap yüklü eşeğe benzetmektedir.

Hayırlı, Faydalı İlim Öğrenmek İçin Dua

Faydalı İlim İsteme Duası
Duanın Türkçe Okunuşu (latin Harfleri İle)
AllÂhümme enfi’ni bi mâ allemtenî,Allimnî mâ yenfeunî ve zidnî ilmen. Velhamdü lillâhi alâ külli hâl . Ve eûzü bi’llahi min azâbi’n-nâr.

Duanın Türkçe Anlamı
Allah’ım, Bana öğrettiğin ilimden beni faydalandır. Faydalanacağım ilmi öğret.ilmimi arttır.Her Hal üzere Allah’a hamdolsun. Cehennem azabından Allah’a sığınırım.

 

Eski sitemizdeki yorumlar…

Asuman   –   12.06.2013
Amin amin amin .. Allah bize hayırlı ilim meclislerinde , hayırlı arkadaşlarla , hayırlı dostlarla , hayırlı münazaralarda bulunarak, hayırlı ilimler öğrenmeyi o ilimlerle hayırlı ameller işlemeyi , amellerimizde ihlası nasib etsin ihlasımızı kaybettirenlerden mümini mümine düşman edenlerden ilmi kişisel çıkar ve çatışmalarına alet edenlerden eylemesin öylelerinden uzat tutsun. Amin Amin Amin.

  kevser    –   03.06.2013
amin amin amin cenabı Allah bizlere hayırlı ilimler o ilimlerle yapılacak hayırlı ameller ve amellerimizde ihlas nasib etsin .
Bizi Sosyal Medyada Takip Edin...
instagram logo

İnstagram

facebook logo

Facebook

twitter logo

Twitter

google plus logo

Google + 

youtube logo

Youtube 

pintrest logo

Pinterest 

Tumblr logo

Tumblr

Linkedin logo

Linkedin

 

Sosyal Medyada Paylaşın:
Etiketler:
dua

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Kategoriler
Sponsorlu Bağlantılar