Eceli Gelmeyen Hastaya 7 Kere Okunacak Dua

featured
service

Selam dostlar, konumuzda Eceli gelmeyen hastaya 7 kere okunacak dua, Hastaya 7 Kere Okunacak Dua, Eceli gelmemiş hastaya okunacak dua, Hastayı ayağa kaldıran dua, Tez şifa duası, es’elüllâhel- azîm rabbel arşil azîm en yeşfiyeke, Eceli gelmeyen hastaya 7 kere okunacak Dua, Şifa duası, Cübbeli Ahmet Hoca hastaya 7 Kere okunacak Dua, Ölüm hariç her hastalığa şifa dua aramalarında sizlere yardımcı olacak şekilde paylaşmaya çalıştık.   Konunun sonuna Dua Kategorimize link verdik. Faydalı olması dileğimizdir.

Sizler de Eceli gelmeyen hastaya Dua ile ilgili paylaşım yapmak isterseniz  yorum bölümünden ekleyebilirsiniz. Yorumlarınız bizlere daha iyi paylaşımlar yapmak için yol gösterecektir.

Dostkelimeler.com Türkiye’nin en geniş Güzel sözler, ayetler, hadisler ve atasözleri ve deyimler platformu // Bizleri her türlü sosyal medyadan takip edebilirsiniz. Konumuzun altında linkler mevcuttur.


Eceli Gelmeyen Hastaya 7 Kere Okunacak Dua


Bu dua eceli gelmemiş bir hastanın yanında 7 kere okunursa Allâh Teâlâ muhakkak ona âfiyet verir.

Henüz eceli gelmemiş bir hastayı ziyaret eden bir mü’min yedi defa:

HASTAYA YEDİ DEFA OKUNACAK DUA

Arapça:

sifa dualari 6

Türkçe Okunuşu:

«Es’elullâhel azîm, Rabbel arşil azîm en yeşfiyeke.»

Anlamı:

“Büyük Allah’tan, büyük Arş’ın Rabbi Allah’tan sana şifâ vermesini istiyorum!” derse muhakkak afiyet bulur. (Ebû Dâvud, Cenâiz, 8; Tirmizî, Tıbb, 32; İbn Hanbel, I, 239)

 

Kaynak: Mahmud Sami Ramazanoğlu, Dualar ve Zikirler, Erkam Yayınları


Yine Hz. ibn-i Abbas (r.a.) anlatıyor:

 Resûlü Ekrem (a.s.), şöyle buyurmuşlardır:

  “Bir kimse, henüz eceli gelmemiş bir hastayı ziyâret eder de ziyaret ettiği hastanın yanında bulunduğu sırada hastaya yedi kere şu duâyı okursa, Allâh o hastaya mutlaka şifâ verir.” Okunacak duâ;

 “Es’elullâhel’ Azîyme, Rabbeljarşil’azîymi en yeşfiyke.”

Mânâsı: “Arş-i azîmin (büyük arşın) sâhibi, Rabbi olan ulu Allâh’tan sana şifâ vermesini dilerim” demektir.

Dostlarım! Sevgili Peygamberimizin bu mübârek sözlerini can kulağınla okumalı ve mânâlarını anlamaya, kavramaya çalışmalıyız.   Bu bereketli duâ öyle bir tesirli öyle bir şifâ getirici duâ ki, “henüz   eceli gelmemiş bir hastaya yedi defa okunduğu zaman Allâh, bu bereketli sözler (duâ) hürmetine o hasta kuluna şifâ ve afiyet veriyor” Demek oluyor ki, bu duâ çok tesirli, çok bereketli bir duâ’dır.

 Eceli gelen bir kimseye ise, hiç bir kuvvet, hiçbir şekilde tesir edemez. Bu gerçeği de unutmamak gerekiyor.

Ve işte bu incelikten dolayıdır ki, bir kimse kendi hastalarına, evlâdü iyâline, çoluk çocuğuna ve kendisine hastalandığında bu bereketli duâyı yedi kere okuyup Cenâb-ı Allâh’tan şifâ dilemeli Aynı zamanda dostlarından, tanıdıklarından herhangi bir   hastayı ziyâret ettiği zaman da yine bu mübârek duâyı okumalıdır ve Hz. Peygamberin büyük ve yüce müjdesini hemen hatırlamalı ve hastaya şifânın gerçekleşeceğini düşünmeli ve inanmalıdır. Hz. Peygamberin (as.) “Eceli gelmeyen hasta şifâ bulur” sözünü hatırlamalıdır.

Ey Dost! Unutma ki, bu duâlar, bütün hastalara okunabilir.  Hasta kendisi bu duaları okuyabileceği gibi, başka bir Müslüman  kardeşi tarafından da okunabilir, Ancak şu var kil dua kimse hastadan veya hastanın yakınlarından para ve dünyâlık birşey istememelidir. Okuma görevini Allâh rızâsı, hak rızâsı için  yapılmalıdır. Bir Müslümanın ayağına veya eline batan dikeni çıkaran kimseyi Allâh memnun eder ve edecektir. Böyle inanmamız kendi menfaatimizedir, vesselâm.Eceli Gelmeyen Hastaya 7 Kere Okunacak Dua  konumuzdan sonra sitemizde bulunan diğer  konularımıza aşağıdaki  linklerden kolayca ulaşabilirsiniz… Dostkelimeler.com


SİTEMİZDEKİ TÜM DUALAR için burayı kullanabilirsiniz…

Duanın Kabul Olacağı Vakitler

Seyyidü’l-istiğfar duâsı

Göz hastalıkları için okunacak dualar


 

0
mutluyum
Mutluyum
0
d_n_yorum
Düşünüyorum
0
sinir_oldum
Sinir oldum
0
_a_rd_m
Şaşırdım
0
be_endim
Beğendim
Eceli Gelmeyen Hastaya 7 Kere Okunacak Dua

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Dostkelimeler ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Sosyal Medyada Takip Edebilirsiniz...