Mide Hastalıkları İçin Okunacak Dua

featured
service

Selam dostlar, konumuzda Mide Hastalıkları İçin Okunacak Dua, Mide Ağrısına Dua, Mide Hastalığına Okunacak Dualar, Mide Ağrısı için dua Esmaül Hüsna, Mide için dua Cübbeli, Gastrit duası, Mide ağrısı için okunacak dua, Reflü için okunacak dua, Mide şişkinliği için okunacak dua, Reflü için okunacak Esmaül Hüsna, Mide ve Karın ağrısı için dua aramalarında sizlere yardımcı olacak şekilde paylaşmaya çalıştık.   Konunun sonuna Dua Kategorimize link verdik. Faydalı olması dileğimizdir.

Sizler de Mide Hastalıkları İçin Dua ile ilgili paylaşım yapmak isterseniz  yorum bölümünden ekleyebilirsiniz. Yorumlarınız bizlere daha iyi paylaşımlar yapmak için yol gösterecektir.

Dostkelimeler.com Türkiye’nin en geniş Güzel sözler, ayetler, hadisler ve atasözleri ve deyimler platformu // Bizleri her türlü sosyal medyadan takip edebilirsiniz. Konumuzun altında linkler mevcuttur.


Mide Hastalıkları İçin Okunacak Dua


Rabbimiz imtihanı gereği zaman zaman bizleri mallardan, evlatlardan eksiltmek ile bazen de hastalıklarla bizleri deniyor.  İsyan mı ediyoruz, tam bir teslimiyet halinde miyiz?. Mide hastalıkları da bu imtihanın bir gerçeğidir. İnsan aslında midesine aşırı yüklenmesiyle hastalıklara davetiye çıkarmaktadır. Konumuzda mide hastalıkları için tavsiye edilmiş dualar paylaşacağız.

Mide Ağrısı için dua Esmaül Hüsna

Allah’ın Er-Rezzâk ismi mide hastalıkları için önerilmektedir.

Er-Rezzâk esmasının anlamı : Dilediğine bol bol rızık veren; rızka muhtaç olan bütün mahlukata rızkını veren. Yarattığı varlıkların hayatını devam ettirecek maddi manevi muhtaç oldukları her türlü rızkı verip son nefeslerine kadar yaşamalarını sağlayan demektir.

Yâ Rezzâk Esmasının Okuma Günü ve Saatleri

ErRezzâk isminin zikri (308) adettir. “Yâ Rezzâk” diye 308 defa okunur. 308 defa okuyamayanlar istediği kadar okuyabilirler denilmiştir.

Zikir saati Zühre, Cuma günüdür. Havas alimleri, bu ismin Hz. Mikâil (a.s)’ın tespihi olduğunu söylerler.

Cuma günü Zühre saati, sabah erken ve ikindi vaktidir. Gece ise akşamdan sonraki ikinci saat ve gecenin yansından sonradır.Mide Ağrısı İçin Dua ve Ayetler

Mide şikayetleri olan kişiler öncelikle doktora bir uğramalı ve şikayetlerine tıbbi yöntemlerle şifa aramalıdır. Her işimizde olduğu gibi hastalıklarımızda yüce Rabbimizden istemeliyiz.

Mide ağrısı, çeşitli mide hastalıklarında Hucurat suresi okunabilir denilmiştir.. Şifa niyetiyle okunan Hucurat suresi, yedi gün, yedi defa suya okunur. Her gün yedi kere okunan su hasta kişiye, şifa niyetiyle içirilir. İlaçların ve duanın vesilesi, Allah’ın izni ile kişinin mide şikayetleri şifa bulacaktır.


Gastrit ve Reflü İçin Dua ve zikir

Gastrit ve reflü, en sık şikayet edilen mide hastalıklarının başında gelmektedir. Doktorun verdiği tedavi dışında Allah’ın (c.c) Esmaül Hüsna olan “Ya Rezzak” esması okunabilir.


Mide Duası olarak Peygamber efendimiz (sallallahu aleyhi ve sellem), hasta ziyaretine gittiği bir gün, hastanın ağrı şikayetinin çok olduğunu görmüştür. Hazreti Muhammed (sallahü aleyhi ve sellem) bunun üzerine şu duayı tavsiye etmiştir:

“Ağrıyan yeri sağ elin ile yedi kere mesh eyle!

Her defasında –E’ûzü bi’izzetillahi ve kudretihi min şerri mâ-ecidü ve ühâzirü- oku!” demiştir.


Mide Bulantısı İçin Hangi Dua Okunur?

Mide bulantısı, hamilelik, enfeksiyon yada başka bir nedenle yaşanabilir. Hamilelikte yaşanan mide bulantısı, çoğu zaman normal kabul edilir, doktor ilaç önermeyebilir. Özellikle hamilelerin yaşadığı mide bulantısı için duaların şifasına başvurulabilir.

Mide bulantısı için bahsettiğim dua ve esmaül hüsnalar okunabilir. Hamilelik bulantısı yada diğer bulantılar için şu dua da okunabilir:

Allahümme Rabbennasi Ezhib”l be”se Rabbin”nasi esfi ve entes”şafi la şifae illa şifauke , şifaen la yügadiru sekama

Anlamı: Bu hastalığı gider ey insanların Rabbi! Şifa ver, çünkü şifa verici sensin. Senin vereceğin şifadan başka şifa yoktur. Öyle şifa ver ki hiç bir hastalık bırakmasın.


Mide Ağrısı İçin Zikir

Mide ağrısı, mide şişkinliği, bulantı, gastrit ve reflü gibi tüm mide hastalıklarınız için “Ya Rezzak” esması zikir olarak okunabilir.Mide Hastalıkları İçin Okunacak Dua  konumuzdan sonra sitemizde bulunan diğer  konularımıza aşağıdaki  linklerden kolayca ulaşabilirsiniz… Dostkelimeler.com


SİTEMİZDEKİ TÜM DUALAR için burayı kullanabilirsiniz…

Duanın Kabul Olacağı Vakitler

Seyyidü’l-istiğfar duâsı

Göz hastalıkları için okunacak dualar


0
mutluyum
Mutluyum
0
d_n_yorum
Düşünüyorum
0
sinir_oldum
Sinir oldum
0
_a_rd_m
Şaşırdım
0
be_endim
Beğendim
Mide Hastalıkları İçin Okunacak Dua

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Dostkelimeler ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Sosyal Medyada Takip Edebilirsiniz...