Bebek Uyku Duası

Bebek Uyku Duası

Selam dostlarım, konumuzda Bebek Uyku Duası, Bebekler İçin Uyku Duası, Uyumayan Bebeğe Etkili Dualar, Uyumayan bebeklere okunacak en etkili dualar!, Uyumayan bebeğe hangi dua okunur?, Anında uyutan dua, Peygamber Efendimizin uyku duası, Huzursuz bebek için dua, Uyku duası, En etkili uyku duası, UYUMAYAN bebeğe dua Tebbet suresi, Nazar ve uyku duası olarak aramalarda sizlere yardımcı olacak şekilde paylaşmaya çalıştık.

Bebeğin huzursuz olmaması için ilk önce fiziksel ihtiyaçlarının karşılanıp karşılanmadığına bakın. Çünkü karnı aç ise devamlı bir şekilde ağlamalar görülebilir ve uykuya geçiş zorlanır.  Daha sonra da altının temiz olup olmadığından emin olun. Uzun süredir çişli ya da kakalı bir bez altında olan bebek kendini rahatsız hisseder ve uyuyamaz. Beslenme sonrasında gazını güzelce çıkartın. Göğsünüze yatırıp biraz sakinleşmesine izin verin.

Dostkelimeler.com / Türkiye’nin Güzel sözler, ayetler, hadisler ve atasözleri platformu

Bebek Uyku Duası – Uyumayan Bebeğe Etkili Dualar


   FATİHA SURESİ    

Asırlardır uyamayan ve uyumakta zorlanan bebek ya da çocuklar için Fatiha Suresinin okunabildiği bilinmektedir. Bebeklerin rahat ve huzurlu uyuması için bebeklere uyku niyetiyle Fatiha Suresini okuyabilirsiniz.

FATİHA SURESİ’nin Türkçe Okunuşu: Bismillahirrahmanirrahim. Elhamdulillahirabbil alemin. Er rahmanirrahim. Malikiyevmiddin. İyyakena’budu ve iyyakenestain. İhdinassıratelmustakim. Sıratallezineen’amtealeyhim gayrilmagdubialeyhimveladdallin. Amin  İNŞİRAH SURESİ  

Uyku sorunu ile karşı karşıya kalan kimselerin, hem de uyumayan bebekler için, içten ve samimi bir şekilde Allah’tan yardım dilemesi sorunun çözümü için faydalı olacaktır. Uyku problemi için de tavsiye edilen İnşirah Suresini 3 defa okuyabilirsiniz.

İnşirah Suresi Türkçe Okunuşu: Bismillahirrahmanirrahim. Elemneşrahlekesadrak. Ve vedağnaankevizrak. Ellezienkadazahrak. Ve refa’nalekezikrak. Fe inne maal usri yusra. İnne maal usri yusra. Feizaferagtefensab. Ve ilarabbikefergab.NAZAR NEDENİYLE UYUYAMAYAN BEBEKLER İÇİN ARAPÇA NAZAR DUASI

Bebekleri farkında olmadan severken bile nazar değdirebiliyoruz. Pek çok hadis-i şerifte de belirtildiği gibi nazarın gerçekte hak olduğunu buyuran Efendimiz (SAV), İnsanların yarısı nazardan ölür.” (Taberani) buyurmuştur. Sevdiklerimize istemeden bile olsa zarar vermemek için dilimizden ‘MaşaAllah’ kelimesini eksik etmememiz gerekiyor. Okuyabileceğiniz nazar duası ise şu şekildedir:

 

arapça nazar duası
Arapça nazar duası


Şimdi Bulduğumuz şekliyle Arapça UYKU DUASI’nı paylaşalım; 

uyku duası

Uyku Duasının Türkçe Okunuşu ; Allahümme ğarati’nnucumu vehedeeti’luyunu ve entelhayyu’l gayyumullezi la te’huzuhu sinetün vela nevmun ya hayyun ya gayyumu ihdileyli veenim ayneyya.

Uyku Duasının Anlamı;

Allah’ım, yıldızlar battı, bütün gözler sükûne erdi, Sen ise kendisini uyuklama ve uyku tutmayan Hayy ve Kayyûm’sun! Ey Hayy ve Kayyûm olan Allah’ım, gecemi sükûna erdir ve gözlerimi uyut!

Uyku Duasının ardında;

Muavvizeteyn (Felâk ve Nâs) sûrelerini okuyup yatmalıdır. (Bkz. Heysemî, X, 178)Değişik Kaynaklardan Çocuklar ve Bebekler için Uyku Duası

Hepimizin başına gelmekteki;  bebekler uyurken birdenbire sıçrar ve ağlamaya başlar. Sonrasında yeniden uyumasına çalışılan bebek için dua okunması gerekebilir.  Bebeği sakinleştirmek ve tekrar uyumasını sağlamak için Hz. Peygamber (SAV) bebekleri uyutan dua için şu duayı buyurmuştur: “Euzu kuma Bi kelime tillahit tammeti min külli şeytanin ve hammetin ve min külli aynin lemmah.”UYUMAYAN bebeğe dua Tebbet suresi

Bebeklere nazar değmesi de yaygın bir inanıştır. Nazar değen bebekler uyuyamazlar. Böyle durumlarda bebeğe ılık bir duş aldırmak ve bebeğin rahatlamasını sağlamak gerekir. Ardından nazar değen bebeğe Ayetel Kürsi, İhlas, Nas ve Felak sureleri ile Tebbet Suresi 11 kez okunur ve bebeğe üflenir. Bu nazar duaları ile nazarın etkisi tamamen yok olacak ve bebek uyuyacaktır.Peygamber Efendimizin sav. uyku duası

Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed (sav) şöyle buyurdu; Ey! uyumaya niyetlenen kimse yatağına uzan ve şöyle de: ” Allah’ım, nefsimi Sana teslim ettim, bütün benliğimle Sana yöneldim.  İşlerimi sana emanet ettim, sırtımı Senin kudretine dayadım. Senin rahmetinden ümitvârım, gazabından da korkuyorum. Senin dergahından başka ne iltica edebilecek, güvenilir bir mekan bulunmaz. Senin merhametine sığınıyor ve Senden aman diliyorum.  Ve indirdiğin Kitab’a, gönderdiğin Peygamber’e (sav) imanımı ikrar ediyorum. Şayet bunu okuduğun gece ölecek olursan, fıtrat üzere (mü’mince) ölmüş olursun; eğer sabaha erersen, hayır bulursun.  Buhârî, Daavât 7,9; Tevhid 34; Müslim, Zikr 56, (2710); Tirmizî, Daavât 76, (3391) 

 Sitemizde bulunan diğer DUA’larımıza buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz…

Yolculukta Okunacak Dualar

 

Bizi Sosyal Medyada Takip Edin...
instagram logo

İnstagram

facebook logo

Facebook

twitter logo

Twitter

google plus logo

Google + 

youtube logo

Youtube 

pintrest logo

Pinterest 

Tumblr logo

Tumblr

Linkedin logo

Linkedin

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Kategoriler
Sponsorlu Bağlantılar

  Sitemize abone olabilirsiniz...