Arı soktuktan sonra ölür mü?

Arı soktuktan sonra ölür mü?

Arı soktuktan sonra ölür mü?

Arılarda diğer hayvanlar gibi kendini tehlikede hissettiği anda, kendini korumak için silahına sarılır ve sokar. Arı soktuktan birkaç saat sonra ölür. Bu sebeple o, hayatında yalnız bir kere sokabilir. İğnesini insana veya bir hayvana sokarken birde zehir çıkarır. Bu zehrin tahrişi, öldükten sonra bile devam eder.

Arının sokması, kendisi için de ölümdür. Böyle saçma müdafaa sistemi olurmu?
Arının vücudunu en tatlı ve en şifalı gıda olan balı imal edecek şekilde yaratan Allah, abes iş yapar mı? Arı, daha iğnesini batırmadan kendisini korumaktadır. Çünkü insan veya başka hayvan bilir ki arı zehirli iğneye sahip. İcabında onu sokar. Bu düşünceyle ondan sakınır. Kraliçe arının dikensiz ve kıvrılmış iğneleri vardır. Bunları yalnız diğer kraliçelere karşı kullanır. Kraliçe iğnelerini bir kullanışta kaybedip ölmez defalarca kullanabilir.

Erkek arılar, korunmak için iğnelere sahip değildir. Acaba niçin? Çünkü ihtiyaçları yoktur. Kovanın içinde birer asalak olarak yaşarlar. Tek faliyeetleri, çiftleşme uçuşudur. Bu çifleşme gerçekleştik den sonra işçi arılar tarafından öldürülürler.

Bizi Sosyal Medyada Takip Edin...
instagram logo

İnstagram

facebook logo

Facebook

twitter logo

Twitter

google plus logo

Google + 

youtube logo

Youtube 

pintrest logo

Pinterest 

Tumblr logo

Tumblr

Linkedin logo

Linkedin

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Kategoriler
Sponsorlu Bağlantılar