Allah’a Edilen En Güzel Dualar

Allaha Edilen En Guzel Dualar
Allaha Edilen En Guzel Dualar

Selam dostlarım, konumuzda Allah’a Edilen En Güzel Dualar, En güzel Dualar Kısa, Allah’a yapılan güzel dualar, Diyanetten güzel dualar, En güzel Türkçe Dualar, Kısa güzel Dualar, 5 tane dua örneği kısa, Sevdiklerinize edeceğiniz en güzel dua, Hayırlı güzel dualar, En güzel Uzun dualar, En güzel dua Sözleri aramalarında sizlere yardımcı olacak şekilde paylaşımlar yapmaya çalışacağız.  

Rabbimize edilen en güzel dualardan bir demet paylaştık. Dualarınızda bizleri de anmayı unutmayınız.

Sizler de En güzel dua Sözleri paylaşmak isterseniz  yorum bölümünden ekleyebilirsiniz. Yorumlarınız bizlere daha iyi paylaşımlar yapmak için yol gösterecektir.

Dostkelimeler.com / Türkiye’nin en geniş Güzel sözler, ayetler, hadisler ve atasözleri ve deyimler platformu // Bizleri her türlü sosyal medyadan takip edebilirsiniz. Konumuzun altında linkler mevcuttur.


Allah’a Edilen En Güzel Dualar

Allah’a yapılan güzel dualar


Elhamdülillahi rabbilalemin, vessalatü vesselamü ala rasulina muhammedin ve ala alihi ve sahbihi ecmain.

Ya Rabbi! Sana Ellerimizi açtık bizlerin avuçlarını boş çevirme ya Rabbi..!

Kılmış olduğumuz ve kılacağımız namazlarımızı, yapmış olduğumuz ve yapacağımız dualarımızı, hayır ve hasenatlarımızı dergahı uluhiyyetinde kabul eyle Allah’ım…


Allah’ım! Biz kulların yayadır, bizlere imkân lütfet. Onlar çıplaktır, onları giydir. Onlar açtır, doyur onları. Onları kurtar, onları kazançlı kıl.

Mücahidleri, Ordumuzu ve komutanlarımızı bütün kötülüklerden koru. Önlerinden, arkalarından, sağlarından, sollarından gelecek tehlikelere karşı onları koru. Alttan bir musibete uğramalarından senin azametine sığınırız. Allah’ım! Onları koru. Yardımcının, destekçinin azaldığı bir zamanda onlara yardım et. Onların senden başka sığınağı yoktur. Sen ise onlara yetersin. Sen ne güzel Mevla, ne güzel yardımcısın. Allah bize yeter. O, ne güzel vekildir. Yüce ve Halîm olan Allah’tan başka hiçbir ilah yoktur. Yüce Arş’ın sahibi Allah’tan başka hiçbir ilah yoktur. Göklerin ve yerin Rabbi, yüce Arş’in rabbi Allah’tan başka hiçbir ilah yoktur.


Allah’ım!

Desteğimiz yalnız Sen’sin. Yardımcımız ancak Sen’sin. Sana güvenir, Sen’inle ileri atılır, Sen’in yardımınla kötülüklerle savaşırız. Allah’ım! bizlere her türlü kötülükle Savaşma gücü ver. Dayanağımız Sen’sin. Allah’ım güç ve kuvvet senindir.


Derviş’e sorarlar;

“Neden hayat bu kadar zorlaştı?”

Derviş buyurur ki;

“Güne Besmele’siz başlayanlar çoğaldı.”

O hâlde;

Yeni güne “Bismillah”

Hayırlı Sabahlar

 

dualar
dualar

Allah’ım acizlikten, tembellikten, korkaklıktan, cimrilikten, ihtiyarlık düşkünlüğünden ve kabir azabından sana sığınırım. Allah’ım! Bana sana karşı gelmekten sakınma duygusu kazandır.Nefsimi günahlardan arındır, çünkü onu en iyi arındıracak olan Sensin.Nefsimin sahibi ve efendisi sensin.Allah’ım! Faydasız bilgiden, ürpermeyen gönülden, doyma bilmeyen nefisten, kabul olmayacak duadan sana sığınırım.” (Müslim, Zikir, 73; Nesai, İstiaze, 13, 65)


Allahümme innî e’ûzü bike mine’l-hemmi ve’l-hazeni. Ve e’ûzü bike mine’l-‘aczi vel-keseli. Ve e’ûzü bike minel cübni vel-buhli. Ve e’ûzü bike min ğalebetid-deyni ve kahrir-ricâli.

“Allah’ım! Kederden ve üzüntüden, acizlikten, tembellikten, cimrilikten, korkaklıktan, borç yükünden ve insanların kahrından sana sığınırım.”

(Ebû Davud, “Sâlat”, 367; Ayrıca bk. Buhârî, “Et’ıme”, 28, “Deavât”, 40¸ Tirmizî, “Deavât”, 70; Nesâî, “İstiâze”, 7, 8, 25)


Ey Rabbimiz! İbadetlerimizi, taatlerimizi kabul et. Şüphesiz ki sen dualarımızı işiten, niyetlerimizi bilensin, tevbelerimizi kabul et. Şüphesiz Sen, tevbeleri çokça kabul edensin.

Allah’ım, dinim, dünyam, çoluk çocuğum ve malım içinde sağlık ve afiyetle yaşamamı nasip eyle. Allah’ım, kusurlarımı ört, beni korktuklarımdan emin eyle.

Allah’ım, önümden, arkamdan, sağımdan solumdan, üstümden ve altımdan gelecek tüm kötülüklerden sana sığınırım. Allah’ım, vücuduma sağlık ver. Kulağıma sağlık ver, Senden başka ilâh yoktur..


Allahım!

Gücümüz sensin. Yardımcımız sensin. Sığınağımız sensin. Emelimiz sensin. Sana itimat ettik. sana tevekkül ettik. Sana döndük, senden bekliyoruz.


Rabbi yessir velâ tuassir

Rabbi temmim bi’l-hayr.

Rabbim! İşlerimi kolaylaştır, zorlaştırma,

Rabbim işlerimi hayırla sonuçlandır.

Amin!

Rabbi yessir velâ tuassir Rabbi temmim bi’l-hayr


Allah’ım, nefsime takvâ ver,onu temizle, nefsi en iyi temizleyen sensin.  Nefsimi velisi ve mevlâsı sensin. Allah’ım, faydasız ilimden,korkusuz gönülden, doymayan nefisten, kabul edilmeyen duadan sana sığınırım. Allah’ım, yaptığım ve yapmadığım şeylerin şerrinden sana sığınırım.


Ey Herşeye Gücü Yeten Rabbim!
Eğer bu kardeşimin derdi varsa, dermanı için
Hasta veya hastası varsa, şifası için
Sıkıntısı varsa, ferahlığı için
Duası varsa, kabulü için
Tövbesi varsa, affı için
Borcu varsa, ödemesi için
Düşmüşse eğer, kalkması için
Hayra niyeti varsa, amel etmesi için
Rabbim senin yardımını taleb ediyorum.
Hem bizim,hem bu kardeşim için kabul buyrulsun inşaAllah.
Mübarek akşamlar hürmetine…
Amin


Allahım! Senin rızanı şefaatçi kılarak öfkenden (gazabından rızâna) sana sığınıyorum. Affını şefaatçi yaparak cezandan (azâbından affına) sana sığınıyorum. Senden de sana sığınıyorum. Sana layık olduğun senâyı yapamam. Sen kendini senâ ettiğin gibisin.

 


ALLAH’IM Evi sokak olana, Karnı aç olana, Kimsesiz olana, Yetim olana, İşi zor olana, Geçim sıkıntısı olana, Mutsuz olana, Huzursuz olana, Sağlıksız olana, Yatakta hasta olana, İçi acı dolana, Eli darda olana, Gönlü yarda olana, Yolda susuz kalana Sen yardım et RABBİM…. AMİN

 

güzel dualar
güzel dualar

Allah’ım, beni ve çocuklarımı namazı devamlı kılanlardan eyle, Ey Rabbimiz, dualarımızı da kabul eyle, hesap günü  beni, annemi babamı ve bütün Müslümanları bağışla. Müslümanları dinlerinde daim eyle, hayat şartlarını kolaylaştır. Onlara güven ver, borçlarını ödemede kolaylık ver. Hastalarına şifa ver. Uzakta olanlarına selamet ver. Gönüllerine ferahlık ver. Kalplerindeki kin ve nefreti gider. Onları birbirine ısındır. Peygamberlerinin yolunda sabit kıl. Düşmanlarına karşı onların yardımcısı ol Allah’ım!.


Ya Rabbi; gönlümün tesbihine umut boncukları dizdim tane tane… Her bir çekişte af diyerek sığındım rahmetine… Kabul Buyur Allah’ım…

en yeni güzel dualar


Kur’an’dan bir Dua : 

De ki: “Rabbim!  (Gireceğim yere) doğruluk ve esenlik içinde girmemi sağla. (Çıkacağım yerden de) beni doğruluk ve esenlik içinde çıkar. Katından bana yardımcı bir kuvvet ver.” İsrâ Sûresi 80. Ayet Meali

 

De ki “Rabbim! (Gireceğim yere) doğruluk ve esenlik içinde girmemi sağla. (Çıkacağım yerden de) beni doğruluk ve esenlik içinde çıkar. Katından bana yardımcı bir kuvvet ver.” (5)


Ey Rabbimiz! Unutur ya da yanılırsak bizi sorumlu tutma! Ey Rabbimiz! Bize, bizden öncekilere yüklediğin gibi ağır yük yükleme! Ey Rabbimiz! Bize gücümüzün yetmediği şeyleri yükleme! Bizi affet bizi bağışla, bize acı! Sen bizim mevlamıssın. Kafirler topluluğuna karşı bize yardım et.” (Bakare,2/286)


Bekleyenler var Allah’ım, Bir haber bekleyen, Bir dua bekleyen, Şifa bekleyen, Nasibini bekleyen, Huzur bekleyen. Bekleyenlerin yükünü hafiflet, Müminlerin dualarını hayır ile kabul et, Sabredenleri selametinle mükafatlandır Allah’ım   “Amin”

güzel bir dua


Sitemizde bulunan diğer DUA’larımıza buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz…

Yolculukta Okunacak Dualar

Göz hastalıkları için okunacak dualar

 

 

0
be_endim
Beğendim
0
mutluyum
Mutluyum
0
d_n_yorum
Düşünüyorum
0
_a_rd_m
Şaşırdım
0
sinir_oldum
Sinir oldum
Allah’a Edilen En Güzel Dualar

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Dostkelimeler ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Sosyal Medyada Takip Edebilirsiniz...