Elektrik İnsanı Neden Çarpar?

Elektrik İnsanı Neden Çarpar?

Elektrik İnsanı Neden Çarpar?

İnsan vücudu yapı olarak sanki içi su dolu bir kaba benzemektedir. Elektiriğin insanlara zarar vermesinin de en önemli nedeni budur. Bu neden aslında insanların vücutlarının yapısal olarak elektiriği iletmesinden kaynaklanmaktadır. Elektrik eğer insan vücudunda ıslak bir bölgeyle temas ederse o zaman iletimi daha kolay olacağı için elektirik çarpma daha da zarar verir ve hızlı bir şekilde devam edecektir.

Deri insan vücudunu dış etkenlere karşı koruyan sanki içi su dolu kabın dışı gibi bir görevi de üstlenmektedir. Bu durumda deri bazen görevini tam olarak yerine getiremez. Bunun nedeni ise derinin tüm vücutta eşit kalınlığa sahip olmayışıdır. Bazı bölgelerde deri daha ince iken bazı bölgelerde deri oldukça kalın ve koruma amaçlı görevini yerine getirmektedir.

İşte derini daha az olduğu bu bölgelerden elektrik akımının geçmesi oldukça normaldir. Bu durum derinin oldukça ince olduğu bu ortamlardan geçmekte ve kan ile diğer sıvılarla temasını yapmaktadır. Aynı zamanda insan vücudu üzerindeki yaralar da elektirik akımının daha kolay zarar vermesine neden olmaktadır. Bu bölgede dirençsiz olan deri akımı kolayca içeriye aktarır aktarma sırasında yaranın çevresi de her geçen saniye daha da büyük bir hal almaktadır.
Elektrik insan vücuduyla buluşması anında da bir takım yaralar vücut yüzeyinde kendini gösterebilir. Bu durum yapılması gereken en önemli ayrıntı elektrik bir an önce vücuttan uzaklaştırılmasıdır.

Bizi Sosyal Medyada Takip Edin...
instagram logo

İnstagram

facebook logo

Facebook

twitter logo

Twitter

google plus logo

Google + 

youtube logo

Youtube 

pintrest logo

Pinterest 

Tumblr logo

Tumblr

Linkedin logo

Linkedin

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Kategoriler
Sponsorlu Bağlantılar