Dilenci ile ilgili ayetler

featured

Selam Dostlarım, Konumuzda Dilenci ile ilgili ayetler, Bakara Suresi dilenci, Kapına geleni boş çevirme ayeti, Dilenmek günah mı, Dilencileri azarlamayın ayeti, Kuranda dilencilik ayetleri paylaşmaya çalışacağız. Faydalı olması dileğimizdir.

Kur’an-ı kerimde Bulabildiğimiz dilencilik ile ilgili ayetleri aşağıya sıraladık. Yüce yaratıcımız Allah teala hazretleri yüce kitabında dilencilik hakkında bize şöyle emir veriyor. Allah teala hazretlerinin sözleri birer emirdir. Bu emirleri yerine getirmek farzdır. İnkar etmek insanı dinden çıkarır ve Allah teala hazretlerinin azabına vesile eder.

Günümüz insanları dilenenleri sevmemekle beraber dilenen kişiye olur olmaz laflar etmektedir. Bu konuda yaratıcımızn emirlerini bilerek yerine getirmeliyiz. 

Dostkelimeler.com Türkiye’nin en geniş Güzel sözler, ayetler, hadisler ve atasözleri ve deyimler platformu // Bizleri her türlü sosyal medyadan takip edebilirsiniz. Konumuzun altında linkler mevcuttur.


Dilenci ile ilgili Ayetler


Dilenciyi de azarlama. Duha suresi 10. ayet


Yüzlerinizi bazan doğu, bazan batı tarafına çevirmeniz erginlik değildir. Fakat eren o kimselerdir ki, Allah’a, ahiret gününe, meleklere, kitaba ve bütün peygamberlere iman edip, yakınlığı olanlara, öksüzlere, yoksullara, yolda kalmışa, dilenenlere ve esirleri kurtarmaya seve seve mal verirler. Namazı kılarlar, zekatı verirler. Bir de andlaştıkları zaman sözlerini yerine getirenler, hele sıkıntı ve hastalık durumlarında ve harbin şiddetli zamanında sabır ve kararlılık gösterenler var ya, işte doğru olanlar da bunlardır, korunanlar da bunlardır. Bakara suresi 177. ayet


Onların mallarında dilencinin ve (ihtiyacını açıklayamayan) mahrumun bir hakkı vardır. Zâriyât suresi 19. ayet


Mallarında dilenciye ve yoksula ait belli bir hak vardır. Me’âric suresi 24-25. ayetlerDilenci ile ilgili ayetler konumuzdan sonra sitemizde mevcut diğer konularımıza aşağıdaki linklerden kolaylıkla ulaşabilirsiniz… Semih YAŞAR

Fakirlik ile ilgili ayetler

Sadaka ile ilgili ayetler

Nimet ile ilgili ayetler

 

0
mutluyum
Mutluyum
0
d_n_yorum
Düşünüyorum
0
sinir_oldum
Sinir oldum
0
_a_rd_m
Şaşırdım
1
be_endim
Beğendim
Dilenci ile ilgili ayetler

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Dostkelimeler ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Sosyal Medyada Takip Edebilirsiniz...