Burnunun Dikine Gitmek Deyiminin Anlamı

featured

Selam dostlar, konumuzda Burnunun Dikine Gitmek Deyiminin Anlamı Ne Demek, anlamı ve açıklaması, Burnunun Dikine Gitmek Deyiminin Hikayesi, Burnunun dikine gitmek deyiminin anlamı eodev, Burnu Sürtülmek deyiminin anlamı, Burnunun dikine gitmek resmi, Burnunun dikine gitmek cümle, Dikine gitmek deyiminin anlamı, Burnunun dikine gitmek ile ilgili Sözler, Burnunun dikine gitmek TDK, Kafanın dikine gitmek aramalarında sizlere yardımcı olacak şekilde paylaşmaya çalıştık.  

Sizler de Burnunun Dikine Gitmek Deyiminin Anlamı paylaşmak isterseniz  yorum bölümünden ekleyebilirsiniz. Yorumlarınız bizlere daha iyi paylaşımlar yapmak için yol gösterecektir.

Dostkelimeler.com / Türkiye’nin en geniş Güzel sözler, ayetler, hadisler ve atasözleri ve deyimler platformu // Bizleri her türlü sosyal medyadan takip edebilirsiniz. Konumuzun altında linkler mevcuttur.


Burnunun Dikine Gitmek Deyiminin Anlamı


Günlük hayatımızda en fazla kullandığımız deyimlerden olan deyimin anlamı; İnat etmek, inatla bildiğini doğru sanarak ısrar ederek savunmak, yaptığı için yanlışlığının farkında olmadan doğruymuş gibi inatla devam ettirmek anlamındadır.


Burnunun Dikine Gitmek Deyiminin Hikayesi şu şekilde anlatılmaktadır;

Sürekli olarak dediğim dedik bir insan olarak arkadaşlarını üzen bir adam varmış. Bu adama ne söz işliyor ne de nasihat işliyormuş. Hiçbir şeyin fayda etmediği adam sürekli kendi bildiği doğrulara göre kararlar alıyormuş. Bu durum da onun iyice yalnız kalmasına neden olmuş.

Bir gün çok kötü bir arkadaş edinmiş. Arkadaşları yapma, etme, tutma, gitme dese de onları dinlememiş. Çok iyi günleri olmuş ama gün geldiğinde çok kötü şeyler de yaşamış. Kötü şeyler yaşadığında o arkadaşı onu bırakıp gitmiş. Adam durumunu anlamış ve ama iş işten geçmiş. Bir bilgeyle karşılaşmış ve halini sormuş. Bilge de “bir daha burnunun dikine gitme” demiş. O gün bugündür burnunun dikine gitmek tabiri deyim olarak kullanılmaya başlanmış.Burnunun Dikine Gitmek Deyiminin Anlamı konumuzdan sonra diğer konularımıza da bakabilirsiniz… Semih YAŞAR

Alışkanlık İle İlgili Atasözleri ve Deyimler

Yardımlaşma ile ilgili atasözleri


 

0
be_endim
Beğendim
1
mutluyum
Mutluyum
0
d_n_yorum
Düşünüyorum
0
_a_rd_m
Şaşırdım
0
sinir_oldum
Sinir oldum
Burnunun Dikine Gitmek Deyiminin Anlamı

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Dostkelimeler ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Sosyal Medyada Takip Edebilirsiniz...