Salavat-ı Şerife

featured

Selam dostlarım, konumuzda Salavat-ı Şerife, SALAVAT-I ŞERİF nedir nasıl getirilir?, Salavatı Şerife nasıl çekilir? Salavat nasıl getirilir?, salavat-ı şerife okunuşu, salavat-ı şerife sözleri, En değerli salavatı şerife, Salavatı şerife çeşitleri, Doğru salavat, 7 büyük salavat, Peygamberimize salavatlar, Salavat getirmek aramalarında sizlere yardımcı olacak şekilde paylaşımlar yapmaya çalışacağız.  

Sizler de konumuzla ilgili paylaşım yapmak isterseniz  yorum bölümünden ekleyebilirsiniz. Yorumlarınız bizlere daha iyi paylaşımlar yapmak için yol gösterecektir.

Dostkelimeler.com / Türkiye’nin en geniş Güzel sözler, ayetler, hadisler ve atasözleri ve deyimler platformu // Bizleri her türlü sosyal medyadan takip edebilirsiniz. Konumuzun altında linkler mevcuttur.


Salavat-ı Şerife

Salavat-ı Şerifelerden bazıları şunlardır;


Elhamdülillâhi Rabbil âlemîn, vessalâtü vesselâmü alâ seyyidinâ Muhammedin ve âlihî ve sahbihî ecmaîn.


Allâhümme salli alâ Muhammedin ve enzilhü’l- münzele’l-mukarrebe ındeke yevme’l- kıyâmeti.


Allâhümme salli alâ Muhammedin abdike ve rasûlike’n- nebiyyil ümmiyyi.


Sallallâhü alâ seyyidinâ Muhammedin ve cezâhü annâ mâ hüve ehlühû.


Allâhümme salli alâ Muhammedin kemâ hüve ehlühû, Allâhümme salli alâ Muhammedin kemâ tuhibbü ve terdâ lehû.


Allâhümme salli alâ seyyidinâ Muhammedin ve ala âli seyyidinâ Muhammedin vesellim.


Salavâtullâhi ve melâiketihî ve enbiyâihî ve rusülihi ve cemîi halkıhî alâ seyyidinâ Muhammedin ve alâ âlihî ve aleyhisselâmü ve rahmetullâhi ve berekâtühû.


Allâhümme salli alâ seyyidinâ Muhammedin ve âlihî ve sellim ve eczihî annâ hayre’l-cezâi.


Allâhümme salli alâ seyyidinâ Muhammedin min’es- semâvâti vel arzı ve min’el-arşil azîm.Allahümme barik ala Muhammed’ in ve ala ali Muhammed’ in, kema barekte ala ibrahime ve ala ali ibrahim, inneke hamidun mecid.
 

Anlamı; “Allahım! Muhammed’ e ve ailesine rahmet kıl, tıpkı İbrahim’e ve ailesine rahmet kıldığın gibi. Sen övülmeye layıksın, şerefi yücesin. Muhammed’i ve ailesini mübarek kıl, tıpkı İbrahim’i ve ailesini mübarek kıldığın gibi. Sen övülmeye layıksın, şerefi yücesin.”Salavatı Faydaları ve Fazileti Efendimiz Aleyhisselam buyurdular ki;

 • Bana en yakın olanlar, üzerime çok salavat getirenler olacaktır.

 • Üzerime salavat getirirseniz Allah (C.C) sizin üzerine salavat getirir.

 • Bana salavat getirin. Nerede olursanız olun salavatınız bana ulaşır.

 • Allah Teala (C.C) buyurdu; “Bir defa salavat getirene Ben ve meleklerim on defa salavat getiririz.”

 • Cuma günü ve geceleri üzerime (100) defa salavat getirenin Allah Teala (C.C) otuzu dünyaya, yetmişi ahirete ait olmak üzere yüz hacetini kabul eder.

 • Dua ile sema arasında bir engel vardır. Üzerime salavat getirilince engel açılır, dua yerine ulaşır.

 • Sünnetimi ihya eden, üzerime salavat getiren, darda kalanlara yardımda bulunanlar kıyamet gününde arşın gölgesinde olacaklardır.

 • Sırat üzerinde kalmış, hurma yaprağı gibi tirtir titreyen bir adam gördüm. O anda üzerime getirdiği salavat geldi. Elinden tuttuğu gibi Sırat’tan geçirdi.

 • Meclislerinizi salavat ile süsleyiniz.


 • Kıyamet günü büyük ecir almak isteyen, üzerime salavat getirsin.

 • Cuma günü üzerime (80) kere salavat getirenin seksen senelik günahı affolunur.

 • Üzerime salavat getirilmeden yapılan hiç bir dua kabul olunmaz.

 • Karşılaşan iki mü’min salavat getirerek musafaha ederlerse, geçmiş ve gelecek günahları bağışlanır.

 • Üzerime bir günde (1000) defa salavat getiren kimseye cennetteki makamı, gösterilmedikçe ölmez.

 • Cuma günü üzerime (100) defa salavat-i şerife getiren kimse kıyamette öyle bir nur ile gelecek ki, eğer o nur bütün mahşer ehline taksim edilse hepsine yeterdi.

 • Ömrünü boş yere heba eden kişinin kaybettiği zamanın telafi etmesi için salavat-i şerife ile meşgul olmalıdır. Eğer bütün Ömrünü ibadetle geçirmiş olsan, sonra bir defa salavat-i şerife getirsen, getirdiğin salavat bütün ibadetlerinden daha ağır gelirdi. Çünkü sen kendi nispetinde salavat getirmektesin.

 • Allah Teala da (C.C) Rububiyyeti hesabıyla senin bir salavatına karşılık sana on salavat getirmektedir. Yani Allah Teala (C.C) sana on defa rahmet nazarıyla bakmaktadır.

 • Allah Teala’nın (C.C) kuluna nazar-i rahmeti; insin, cinnin ibadetinden daha hayırlıdır. Çünkü Allah (C.C) bir kuluna rahmeti ile nazar edince o kul azaba duçar olmaz.

 • Allah Teala (C.C) perşembe günü ikindi vakti, melekleri salavat-i şerife getirenlerin ismini yazmak için yeryüzüne gönderir. Cuma günü ve gecesi salavat getirmeyi ihmal etmemelidir.

 • Salavat-i şerife dünya ve ahirette insanın derecesini yüceltir. Onu büyük bir sahibi kılar. Kazancı en bol bir ticaret kaynağıdır.

Editör : Nihat ERDOĞANHz Muhammed savin doğumunda meydana gelen olaylar konumuzdan sonra Peygamber Efendimiz sav. için oluşturduğumuz diğer başlıklara aşağıdaki linklerden kolayca ulaşabilirsiniz. Semih YAŞAR

HZ.MUHAMMED (SAV) Kategorimizdeki tüm başlıklar için…

Resulullah sav. isimleri

Peygamberimizin İsmi Geçince


0
be_endim
Beğendim
0
mutluyum
Mutluyum
0
d_n_yorum
Düşünüyorum
0
_a_rd_m
Şaşırdım
0
sinir_oldum
Sinir oldum
Salavat-ı Şerife

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Dostkelimeler ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Sosyal Medyada Takip Edebilirsiniz...