Hayırlı Cumalar Mesajları Yazılı ve Anlamlı

featured

Selam dostlarım, konumuzda Hayırlı Cumalar Mesajları Yazılı ve Anlamlı, Cuma mesajı kısa, Farklı Cuma mesajları, Cuma mesajları yazılı kısa, cuma mesajları en güzelleri, En yeni Cuma mesajları, cuma mesajları yazılı anlamlı, Duygusal Cuma mesajları aramalarında sizlere yardımcı olacak şekilde paylaşımlar yapmaya çalışacağız.  

Cuma gününü kutlama mesajları, En güzel cuma günü mesajlarını sizler için biraraya getirmeye çalıştık. Cuma biz müslümanlar için çok ayrıcalıklı bir gündür. Birbirimizin cuma gününü tebrek etmek için mesajlaşma en yaygın kullandığımız platformdur. Siz de sevdiklerinize, eş dost ve akrabalarınıza aşağıdan mesaj kopyalayarak gönderebilirsiniz. Umarım gönüllerde hoş bir seda bırakır, Rabbimizi En güzel şekilde hoşnut ederiz.  dostkelimeler.com

Sizler de Hayırlı Cumalar mesajları  paylaşmak isterseniz  yorum bölümünden ekleyebilirsiniz. Yorumlarınız bizlere daha iyi paylaşımlar yapmak için yol gösterecektir.

Dostkelimeler.com Türkiye’nin en geniş Güzel sözler, ayetler, hadisler ve atasözleri ve deyimler platformu // Bizleri her türlü sosyal medyadan takip edebilirsiniz. Konumuzun altında linkler mevcuttur.


Hayırlı Cumalar Mesajları Yazılı ve Anlamlı


Kalbimiz iman ile gönlümüz İslam ile dilimiz Kur’an ile kulağımız ezan ile gözümüz nur ile dolsun… Evimiz huzurlu ve neşeyle dolsun. Hayırlı Cumalar…


Bütün güzelliklerin kilidini kendinde bulunduran “Rabbimiz”; Hakkımızda en hayırlı kapıları aç… Amin. Cumamız bayram tadında olsun inşaAllah…


Ya Rabbi! Sesimizi duyar, hallerimizi bilirsin. Açtık gönlümüzü sana, sen imdat eyle, sen affeyle, sen yollarımızı hayır eyle. Hayırlı Cumalar..


Allah’ü Teala’nın rahmeti, bereketi üzerimize olsun! Cumamız mübarek olsun! Hayırlı Cumalar.


Rabbim, yarar getirmeyen bilgiden, korkmayan kalpten, Kabul etmeyeceğin duadan, doymak bilmeyen nefisten, açlıktan ki o kötü bir arkadaştır, hıyanetten ki o ne kötü sırdaştır. Tembellikten, korkaklıktan, cimrilikten SANA sığınıyoruz. Bizlerin İmtihanını kolaylaştır Allah’ım. Hayırlı Cumalar…


Allah’tan bir nasip gibi Peygamber’den bir armağan gibi sevabınız bol olsun! Cumamız Mübarek Olsun! Hayırlı Cumalar…


Günler bize dostların güzelliğiyle, geceler onların dualarıyla mübarek oluyor. Umudumuz dostların bizlere Duasıdır. Dua Eder Dua Bekleriz… Cumanız mübarek olsun…


Allah’ım! Ruhumuzu daraltma, kalplerimizi karartma, Bizleri darda koyup aratma, Hak yolundan ayırma, bizleri yanlış yapıp senden başkasına yalvartma Allah’ım. Amin.  Hayırlı Cumalar..


Bu dünya fani sakın güvenme, giden gelmez, gelen durmaz, Allah sevgisi gönülden çıkmaz. Bizlerin ve ölmüşlerimizin mekanı cennet olsun. Hayırlı bereketli Cumalar diliyorum.


Nasıl yaşarsan öyle ölürsün derler. Öyle bir hayat yaşaki; Rabbim, kulum senden razıyım desin… Hayırlı Cumalar!


en yeni cuma mesajlari
en yeni cuma mesajlari

Rabbimiz; Ne olur hiçbir annenin yüreğini, evladının acısıyla yakma! Çocukları, kirli dünyamızdan koru, Muhafaza eyle! Sağlık ve Huzurlu bir Cuma Diliyorum.


Rablerinden korkanlar bölük bölük cennete sevk edilmektedir. Nihayet oraya vardıklarında kapıları açılır ve bekçileri onlara: Selam sizlere ne hoşsunuz; ebedi olarak içinde kalmak üzere haydi girin oraya derler. Bizleri de O bahtiyar kullarından Eyle Allah’ım.. Hayırlı Cumalar.


Yükü sevgi, özü saygı, gücü barış, süsü hoşgörü olan mübarek dinimizin seçtiği haftanın özel günü olan Cumanız mübarek olsun…


İlahi Yarabbi; son nefesimizde kendimize malik olmadığımız zaman; Bizleri Sen’den ayırma! Allah Cumanızı Kabul Etsin.


Allah’ım! Akşama ulaştığımız gibi sabaha, sabah ulaştığımız gibi de akşama ulaşmayı nasip eyle. Sağlımızı koru ve hastalara şifa ver. Dualarımızı Kabul Et..! Cumamızı Hayırlı Eyle…


Rabbim sen kalbi kırıkların sığınağı, yolda kalmışların yoldaşı, sen yalnızlığıma arkadaş olan ve tüm gönüllerin dert ortağısın. Bizi bizden uzağa at ama senden uzağa atma Ya Rabbi..!  Cumanız mübarek olsun.


Dünyada kazanmış gibi görünüp ahirette kaybedenlerden eyleme Allah’ım. Hayırlı Cumalar…


Öyle İyilikler yapın ki; Melekler daima duacınız olsun. Yüreğiniz ferah, ilhamınız bol olsun. Sevgili peygamberimiz (sav), şefaatçımız olsun.  Cumamız mübarek olsun.


Umutsuz kapılar vardır açılmaz, Rabbimin kapısı büyüktür, kapanmaz. Sen umudunu kaybetme Rabbim kulunu yalnız bırakmaz. Hayırlı Cumalar.


Ey Rabbimiz! Bu gün edeceğimiz dualarımızı kabul et ve bizi Makamı Mahmud’a komşu olanlardan eyle. Hayırlı Cumalar.


 

Esirgeyen ve Bağışlayan Allah’ın adıyla başlarız. “Her türlü hamd ve övgü, kulu ve Peygamberi’ne  Kitab’ı indiren ve onda hiçbir yanlışlığa yer vermeyen Allah’a mahsustur. Dualarınızın kabul olması dileğiyle Hayırlı Cumalar.


Duâ Aşktır, Duâ Huzurdur, Duâ Umuttur. Hayırlı Huzurlu Umutlu  Cumalar Olsun…


Tüm din kardeşlerimin Cuması mübarek olsun… Allah cc., herkese hayırlısını versin. Bu mubarek gününüz gülümsemelerle bitsin inşaAllah…


cuma mesajı en yeni 2022
cuma mesajı en yeni 2022

 


Kurumuş kütüğe bile nice çiçekler bahşeden Yüce Rabbim! Kuruyan yüreklerimizi de Rahmet yağmurlarınla yeşert. Hayırlı Cumalar

Elleriniz açık, kalbiniz sevgi dolu olsun gözlerinizde iki damla yaş olsun sağanak sağanak yağan rahmet dergâhından bir damla da size nasip olsun. Kardeşliğin en güzeli duadır kardeşler dualarınız kardeşleriniz için olsun… Cumanız gibi bütün günleriniz rahmet olsun…

 

Cennet bahçelerinin gülleri yüzünüze, bülbüllerin nameleri dilinize, Allah’ın sevgisi gönlünüze ve bu güzel günün bereketi üzerinize olsun.

Önce yoIIar uzanır hakka yürümek için; tomurcukIar, güIIer açar onu görmek için, dua eden biri var senin için… Sen de dua et Allah için… Cumanız mübarek olsun.

Güneşin pembeliğiyle doğan, saflığıyla süzülen, herkese nasip olmayan mutluluk denen o en güzel duygu sizle olsun. Hayırlı Cumalar dilerim

 

Cuma’dır kuldan Rabbi’ne arzları ulaştıran, Cuma’dır tövbe kapılarını açtıran ve Cuma’da öyle bir vakit vardır ki kulu Rabbi’ne yaklaştıran… O vakte vâkıf olabilme duası ile …. Cumamız hayırlı ve Mübarek olsun…( Amin )

Allah’ım, Habibin Muhammed Mustafa’ya (sallallahü aleyhi ve sellem), ailesine ve dostlarına rahmet eyle ve onların katındaki hürmeti için dualarımıza icabet et. Amin, cumamız mübarek olsun.

Gönlümüzden geçenler ömrümüze yazılsın. Herkese içindeki iyilik kadar iyi bir hayat dilerim. Kurumuş kütüğe bile nice çiçekler bahşeden Yüce Rabbim! Kuruyan yüreklerimizi de Rahmet yağmurlarınla yeşert. Hayırlı Cumalar”

 

Öyle yollar uzanır ki hakka yürümek için, tomurcuklar yeşerir güller açar Onu görmek için, dua eden birileri var senin için. Sen de dua et Allah için. Cumanız Mübarek Olsun.

Ey Büyük Rabbim! Dinimizden dolayı bizi yok etmeye çaba sarf edenlere fırsat verme. Bizleri o büyük İslam dininin yolundan ayırma…. Hayırlı Cumalar

Allah’ım! Bizleri rahmetinin o engin lütfuyla bağışla, bize merhamet et. Bize hidayet ver ve sıratı müstakimden ayırma. Hayırlı Cumalar.

Ya Rabbi! Gönlümün tesbihine umut boncukları dizdim tane tane. Her bir çekişte “Af” diyerek sığındım rahmetine. Hayırlı Cumalar.

Ey büyük Rabbim. Hayrı ve şerri ayırt edebilmeyi, imtihan olarak verdiklerine yürekten Amenna diyebilmeyi, göstermiş olduğun yolda yürümeyi, Senin yolundan ayrılmamayı, Seni en çok sevenlerden olmayı bana ve sevdiklerime nasip eyle…. Hayırlı Cumalar..

Ümmetin, milletin Cuma’sı hayırlara vesile olsun. Allah, namaz ve dualarımızı yüce katında makbul kılsın. Hasta kullarına şifa buyursun. Zordaki kullarını selâmete ulaştırsın. Bizi görünür, görünmez her sıkıntıdan kurtarsın ve korusun. Hayırlı Cumalar

Kimi zamanlar vardır en muhabbetli en uhuvvetli ve en güzel, en içten müminin bayramıdır böyle zamanlar. en güzel günün cuma bayramın olsun.

Hayırlı Cumalar. Allah’ım; bizleri rahmetinin o engin lütfuyla bağışla, bize merhamet et. Bize hidayet ver ve sırat-ı müstakimden ayırma. Hayırlı Cumalar.

Yakınlık ne zamanla ne mekenla sınırlıdır. Eller Allah”a açıldığında akla ilk gelen sevilenlerdir.Aklımda yürüğimde ve duamdasınız. Cumanız mübarek olsun..

Allah’ın Selamı Rahmeti, Bereketi üzerimize olsun! Günümüz aydın Cumamız Mübarek Olsun! Hayırlı Cumalar.

Cuma, müminlerin bayramıdır. Cuma günü yapılan ibadetlere iki kat sevap verilir. Bugün işlenen günahlar da iki kat yazılır. Bilhassa Cuma gününü, günahlardan kaçarak ibadetle geçirmeye çalışmalıdır!

 

MakbuI, dua ve tövbeIerimizi kabuI, sağIığımızı daim, kazancımızı bereketIi, kaIpIerimizi ve evIerimizi huzurIa doIdursun İnşAllah. Hayırlı Cumalar…

Rabbim Seni bugün de dua edenlerden her daim şükredenlerden, sevmeyi bilenlerden, Ya Rabbi Cennet te gezenlerden eyle! Hayırlı Cumalar.

Allah’ım dilimizden ve gönlümüzden adını eksik etme Bizlere senin sevdiklerinin arasında olmayı ve cemalini görebilmeyi nasip et. Hayırlı Cumalar…

Allah’ım; Yolda olana “Selâmet” Hasta olana “Afiyet” Darda olana “Metanet” Nasip Eyle… Hayırlı Cumalar.

Ey İnsanoğlu! Gaflet uykusundan uyanın! Bekliyor bizi bu o dehşetli günler, tevbe edin. Allahü teala affeder inşallah.. Hayırlı Cumalar

Her yerde olmak gibi bir duan varsa gönüllere gir. Çünkü sevenler sevdiklerini gönüllerde taşır. Hayırlı Cumalar.

 

Yerin, göğün, mülkün ve her türlü iyiliğin sahibi, Yüce Mevla’mın ümidinizi kaybettiğinizde sizin için yazdığı kaderin, hayallerinizden daha güzel olduğunu hatırlatacağı, gönlünüzce bir gün olsun inşallah. Hayırlı Cumalar.

Güzellikler içinizi aydınlatsın, yüzünüzden ve yüreğinizden tebessüm eksilmesin. Rabbim, sevdiği kullarından eylesin sizleri ve tabi ki bizleri. Hayırlı Cumalar dilerim.

 

İmkânların bittiği yerde iman vardır, derdin ne kadar büyük olursa olsun” derdinden büyük Allah vardır. Hayırlı Cumalar.

İnsan; Geçmişin Hasretçisi, Geleceğin Özlemcisi, Yaşadığı Anın Şikayetçisidir! Allah bizi şikâyet değil Şükredenlerden eylesin. (Amin) Hayırlı Cumalar.

Kalp kırmayı, gönül yıkmayı umursamıyor ve sonra kalkıp imandan bahsediyor insanlar. iman, ayet ve hadisleri nefsimize göre tefsir etmek değil, imanlı olmak kalp kırmamaktır. Hayırlı Cumalar…

 

Dünyada bir olan sende bin olsun, kainatta damla olan sende okyanus olsun. El açıp dua etiğin her şey bugün kabul olsun, amin! ‘Hayırlı Cumalar’ dilerim.

Ettiğin her dua derdine deva, sağlığına şifa, gözüne nur, gönlüne huzur, ailene ve sevdiklerine huzur getirsin. Hayırlı Cumalar dilerim.

Ben, beni seven ümmetimi almadan cennete girmem.’ Diyen Sevgilinin (S.A.V) ümmeti olmanın hakkını verebilmek duası ile hayırlı Cumalar dilerim.

 

hayırlı cumalar yeni
hayırlı cumalar yeni

 Resimli ve yazılı Cuma mesajları için aşağıdaki linkleri kullanarak sitemizde binlerce cuma mesajı bulabilirsiniz.Cuma günü mesajları yazılı

Resimli cuma günü mesajları

Cumanız Mübarek Olsun Resmi

Resimli cuma günü mesajları

Resimli Cuma mesajları

Cuma namazı nasıl kılınır

Cumanız Mübarek olsun – Cuma ilahisi – Ender Tekin

Hayırlı Cumalar Mesajları Yazılı ve Anlamlı

Hayırlı Cumalar Resimleri

Ayetli Cuma Mesajları Resimli ve yazılı

Mevlana Resimli Güzel Cuma Mesajları ve Sözleri

Cuma Namazı ile ilgili Sahih Hadisler

0
be_endim
Beğendim
0
mutluyum
Mutluyum
0
d_n_yorum
Düşünüyorum
0
_a_rd_m
Şaşırdım
0
sinir_oldum
Sinir oldum
Hayırlı Cumalar Mesajları Yazılı ve Anlamlı

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Dostkelimeler ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Sosyal Medyada Takip Edebilirsiniz...