Ceviz Ağaçlarının mucizesi

Ceviz Ağaçlarının mucizesi

Ceviz Ağaçlarının mucizesi  

Ağaçların yaşama tutunmaları göründüğü kadar kolay bir olay değildir. Kuraklık, çok yüksek sıcaklıklar ve benzeri olumsuz koşullar ile karşı karşıya kalan ceviz ağaçları aspirine benzer kimyasal bir “ilaç” salgılarlar.

Ateş ya da enfeksiyona karşı aspirin alan insanlardan farklı olarak bitkiler, zor şartlarla başa çıkabilmek için, biyokimyasal savunma mekanizmalarını güçlendirecek kimyasalları (metil salisilat vb.) bünyelerinde gaz halinde üretirler.

Söz konusu bileşikler, cevizin savunma mekanizmalarını güçlendirici proteinlerin üretilmesini hızlandırır. Ceviz ağacı gibi pek çok bitki türü, Yüce Allah’ın kendileri için yarattığı bu özel sistem vesilesiyle olumsuz çevre koşullarına direnç gösterirler. Bu Rabbimiz’in her canlı türünü o canlı türünün ihtiyaçlarına yönelik olarak yarattığının en güzel kanıtlarından biridir.

Ayrıca aspirinin ana maddelerinden olan metil salisilat güneş yağı kremlerinde, bağırsakta çözünen hapların üretiminde, romatizma tedavisinde, ağrı kesici, antiseptik ve tatlandırıcı olarak kullanılarak insanlara da fayda sağlar. Kuşkusuz bu madde, Yüce Allah’ın Şafi (şifa veren) isminin tecellilerindendir.

Bizi Sosyal Medyada Takip Edin...
instagram logo

İnstagram

facebook logo

Facebook

twitter logo

Twitter

google plus logo

Google + 

youtube logo

Youtube 

pintrest logo

Pinterest 

Tumblr logo

Tumblr

Linkedin logo

Linkedin

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Kategoriler
Sponsorlu Bağlantılar