Ceviz Ağaçlarının mucizesi

featured

Ceviz Ağaçlarının mucizesi  

Ağaçların yaşama tutunmaları göründüğü kadar kolay bir olay değildir. Kuraklık, çok yüksek sıcaklıklar ve benzeri olumsuz koşullar ile karşı karşıya kalan ceviz ağaçları aspirine benzer kimyasal bir “ilaç” salgılarlar.

Ateş ya da enfeksiyona karşı aspirin alan insanlardan farklı olarak bitkiler, zor şartlarla başa çıkabilmek için, biyokimyasal savunma mekanizmalarını güçlendirecek kimyasalları (metil salisilat vb.) bünyelerinde gaz halinde üretirler.

Söz konusu bileşikler, cevizin savunma mekanizmalarını güçlendirici proteinlerin üretilmesini hızlandırır. Ceviz ağacı gibi pek çok bitki türü, Yüce Allah’ın kendileri için yarattığı bu özel sistem vesilesiyle olumsuz çevre koşullarına direnç gösterirler. Bu Rabbimiz’in her canlı türünü o canlı türünün ihtiyaçlarına yönelik olarak yarattığının en güzel kanıtlarından biridir.

Ayrıca aspirinin ana maddelerinden olan metil salisilat güneş yağı kremlerinde, bağırsakta çözünen hapların üretiminde, romatizma tedavisinde, ağrı kesici, antiseptik ve tatlandırıcı olarak kullanılarak insanlara da fayda sağlar. Kuşkusuz bu madde, Yüce Allah’ın Şafi (şifa veren) isminin tecellilerindendir.

0
mutluyum
Mutluyum
0
d_n_yorum
Düşünüyorum
0
sinir_oldum
Sinir oldum
0
_a_rd_m
Şaşırdım
0
be_endim
Beğendim
Ceviz Ağaçlarının mucizesi

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Dostkelimeler ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Sosyal Medyada Takip Edebilirsiniz...