Miraç kandili ile igili ayet

Miraç kandili ile igili ayet

Konumuzda Miraç kandili ile igili ayet, isra ve miraç ile ilgili bir ayet, miraç ayeti arapça, isra ve miraç ile ilgili bir hadis, isra ve miraç ile ilgili bir ayet ve bir hadis, isra ile ilgili ayet ve hadisler aramalarında sizlere yardımcı olacak paylaşımlar yapacağız. Miraç kandili ile ilgili hadisi şerifler için buraya tıklayabilirsiniz….

Konumuzun faydalı olmasını diliyoruz. dostkelimeler.comTürkiye’nin en geniş Güzel sözler, ayetler, hadisler ve atasözleri platformu

 

Yüce Allah cc. Kuran’ı Kerim’de miraç hakkında aşağıda okuyacağınız ayeti göndermiştir. Miraç bir yükseliştir, bütün süfli duygulardan, beşeri hislerden ter temiz bir kulluğa, en yüce mertebeye terakki ediştir. Bu ulvi seyahat, mucizelerin en büyüğüdür. Miraç mucizesi Kur’ân-ı Kerimde âyetlerle anlatılmış ve varlığı inkâr edilemeyecek bir şekilde ortaya konmuştur. Bu îlâhî yolculuğun ilk merhalesi olan Mescid-i Aksâya kadarki safha Kur’ân’da şöyle anlatılır:

Miraç kandili ile igili ayet

Okunuşu : Sübhânellezi esra bi abdihi leylem minel mescidil harami ilel mescidil agsallezi barekna havlehû li nüriyehû min ayetina. İnnehu hüvessemiul basir. İsra Suresi 1. Ayet

Anlamı: Bir gece , kendisine ayetlerimizden bir kısmını gösterelim diye [Muhammed] kulunu Mescid-i Haram’dan, çevresini mübarek kıldığımız Mescid-i Aksa’ya götüren Allah noksan sıfatlardan münezzehtir; O, gerçekten işitendir, görendir.” İsra Suresi 1. Ayet 

Miraç Gecesi Namazı

Miraç gecesi kılınacak namaz on iki rekattır. İki rekatte bir selam verilerek kılınacak olan namaz on iki rekat ile bitirilir. Her rekatte Fatihadan sonra on kere ihlas okunur. Kılınma zamanı yatsı namazı kılındıktan sonra, imsak vaktine kadar ki herhangi bir vakit olabilir. Bu oniki rekat namaz bittiği zaman selamdan sonra yüz defa :

“Sübhanallahi vel hamdülillahi vela ilahe illallahü vallahü ekber vela havle vela kuvvete illa billahil aliyyül azim” duası okunur.

Ardından da yüz kere istiğfar yapılır.

Miraç Gecesinin Gündüzünde Kılınacak Namaz

Miraç gecesinin gündüzünde öğlen namazını kıldıktan sonra sonra dört rekat namaz kılınır.
Bu namazın;birinci rekatında Fatiha’ dan sonra bir kere Felak suresi, ikinci rekattan sonra bir kere Nas suresi, üçüncü rekatta üç kere Kadr suresi, dördüncü rekatta elli kere İhlas suresi okunur.

Birkaç tane de Miraç Kandili Mesajı paylaşalım inşaAllah.

 

Bir kandil gülü savur sevdiklerine, size onlardan gülücükler getirsin öyle içten öyle samimi ol ki göz yaşlarını bile tebessüme çevirsin. Miraç Kandiliniz mübarek olsun.

Allah’ın rahmeti, bereketi sizinle olsun, gönül güneşiniz hiç solmasın, yüzünüz aydın olsun, kabriniz nur dolsun, makamınız Firdevs, dualarınız kabul olsun. Miraç Kandiliniz kutlu olsun.

Cenab-ı Hak, Receb-i Şerif bahçesini ekip, Şaban-ı Şerif suyu ile sulayıp Ramazan-ı Şerif’te bereketli hasat almayı nasip eylesin.Amin..Hayırlı Kandiller.

 

Miraç kandili ile ilgili ayetler konumuzdan sonra sitemizde mevcut Miraç kandili ile ilgili konularımıza aşağıdaki linklerden kolaylıkla ulaşabilirsiniz… Dostkelimeler.com

Miraç kandili ile ilgili hadisi şerifler

Miraç nedir?  Miraç hadisesi nasıl meydana gelmiştir ?

Miraç Kandili Mesajları

MİRAÇ – Dursun Ali Erzincanlı

Resimli Miraç Kandiliniz Mesajları

En Güzel Resimli Miraç Kandili Mesajları 2018

Bizi Sosyal Medyada Takip Edin...
instagram logo

İnstagram

facebook logo

Facebook

twitter logo

Twitter

google plus logo

Google + 

youtube logo

Youtube 

pintrest logo

Pinterest 

Tumblr logo

Tumblr

Linkedin logo

Linkedin

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Kategoriler
Sponsorlu Bağlantılar