Şeytanın beslenmesi nasıldır

Şeytanın beslenmesi nasıldır
Paylaş
**
 

Şeytanın beslenmesi nasıldır

Birbiriyle dost olan iki şeytan, aradan uzun za­man geçtikten sonra, bir gün ansızın karşılaşmışlar. Birbirlerine şaşkın şaşkın bakarak bîri diğerine şu su­âli sormuş:

—”Arkadaş, ben seni tanıyamadım, nedir bu halin, çok zayıflamışsın, eskiden bu kadar zayıf de­ğildin, bir derdin mi var?” demiş. Zayıf şeytan:

-“Hiç sorma arkadaş! Öyle bir derde düştüm ki, sorma. Bir adamın peşine takıldım. Bu adamdan ya­kamı bir türlü kurtaramadım. Bu adam, her işinde “BESMELE” çekiyor.”

—Yemesinde, içmesinde, yatmasında, kalkmasında hep “Bismilâhirahmânirrahim” diyerek “BESMELE” çekiyor.

-“Günlerdir açım. Tam onun sofrasına geliyo­rum. Yemek yiyeceğim. Adam “BESMELE” çekip ye­meğe başlıyor. Ben artık oradan bir lokma alamadan kalkıyor aç kalıyorum.”

—”İşte bunun için eridim. Bittim. Günlerdir açım” dedi. “Başka birinin peşine de gidemedim bu adamdan ayrılarak.”

—”Sen, ya sen nasıl bu kadar şişmanlamışsın? Az kalsın seni tanıyamayacaktım! Bu şişmanlığın sebebi nedir?” dedi. Şişman şeytan şu cevabı verdi:

-“Arkadaş! Ben de, senin tam tersine bir adama düştüm ki, herif ne haram diyor, ne helâl diyor. Öyle bir haramzâdeki hak, hukuk nedir bilmiyor. Midesini hep haramla doldurmuş. Ben de bu herifin peşine ta­kıldım. Herif “Besmele” nedir bilmiyor.”

– Aklına hiç bir zaman “Besmele” çekmek gel­mediği gibi, herif zâten “Besmele” nasıl çekilir (oku­nur) bilmiyor bile!..

— “Ben de bol bol adamın yemeklerinden yiyip, rahat rahat göbek şişirmekte ve ense yapmaktayım. Ensemin kilise direği gibi oluşu, göbeğimin davul gibi oluşu bundandır.

Anlayacağınız şeytan nasıl besleniyormuş… Ona göre tedbirinizi alın…

Şeytanın beslenmesi nasıldır hikayemizden sonra diğer konularımıza da bakabilirsiniz… Semih YAŞAR

Kıble yönü – namaz hikayesi

İkramdan Kaçan Kadının Akibeti

Bu yazı 374 kere okundu.
Etiketler:
dini hikaye
  • Site Yorum

Bir yorum bırak