Dedikodu

Paylaş
**
 

Sizlere bu bölümde ahlak ile ilgili hikaye, dedikodu hakkında  hikaye, ahlak hikayesi aktarmaya çalıştık. çok ibretlik bu hikayeden nasiplenmeniz dileklerimizle.

Adam bir dost meclisinde, dostlar arasında sohbet edilirken söze karıştı ve mecliste olmayan başka bir insanın aleyhinde dedikoduya yapmaya başlamıştı. Orada bulunan büyük bilgin adama doğru yüzünü çevirdi ve şunları söyledi.

-Benim yanında başkaları hakkında kötü sözler söyleyerek, beni kendin hakkında olumsuz kanaatlere sevk etme. Düşünelim ki, senin söylediklerinle o adamın değeri azalmış olsun; ancak bu azalan değer sana eklenip senin değerini artırmayacaktır, bunu aklından çıkarma!

 

Bu yazı 943 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir adet yorum var.

  1. Ramazan dedi ki:

    Önce başkasının arkasından konuş, tüm gizli yanlarını gerek bilerek gerekse su-i zan üzerinden ifşa et, iftira at, dedikodusunu yap, toplum nezdinde küçült, af edersin adamın ağzına s*ç, içindeki kini boşaltarak egonu tatmin et, sonrada utanmadan, sıkılmadan “AMAAAN BİZE NE BAŞKASINDAN” diyerek “MÜTEVAZİ” ilk ayağına yat. Vay sahtekar vayyy!!!… sana ” Kiminiz kiminizin gıybetini yapmasın (arkasından çekiştirmesin.) Sizden biriniz, ölü kardeşinin etini yemeyi sever mi? İşte, bundan tiksindiniz.” (Hucurat 12) uyarısı yapan ALLAH’ ı mı kandırıyorsun.(not: Bunu özellikle kendi nefsim adına baylaşıyorum. 🙁 )

Bir yorum bırak