Semih YAŞAR

Cennete aday mıyım

service

Cennete aday mıyım

Kendi adıma, Peygamber Efendimiz sav. ramazanın sonunda bizlere cehennemden kurtuluş müjdesi verirken daha aradan 2-3 geçmeden denize giderek namahrem bayanların uygunsuz kıyafetlerle denize girdiği yerde denize girmekle vucudumuzu güneş ateşiyle yakmasını cehennem ateşiyle – teşbihte hata olmaz – şevkat tokatı namına hissetmiş bulunmaktayım….

Ramazanda kazanmış olduğumuz güzel hasletleri çok çabuk kaybediyoruz.

Midelerimizi ve dillerimizi ve dahi Gözlerimizi haramlardan korumayı öğrenmişken ve sabrederenlerden olmuşken aradan geçen kısacık zaman zarfında hemen ramazan havasından çıkmış ve tekrar eski rutin hayatımıza dönmüş olmanın verdiği müthiş bir ızdırap duymaktayım.

Ramazan ayında kazandığımız güzel hasletlere halel gelmemesi ve güzel insanların da bizlerle aynı hatalara düşmemesi arzusundayım.

Mübarek Ramazan ayında bulduğumuz o huzuru bir daha yakalayabilirmiyiz bilmiyorum. Etrafımda çok genç yaşlarda bayram günlerinde kaybettiklerimiz geliyor ve ramazan ayı boyunca kaybettiklerimiz. Bir çok arkadaşım gibi bizlerde Facebook kullanıyorum ve bazen şahit oluyorum ki cenaze ilan paneli gibi facebook’um. Kiminin kendisi, kiminin anneannesi, kiminin hanımı, kiminin amcası, kiminin çocuğu vefat etmiş yayınlıyorlar. biliyoruz ki ölüm bize de yetişecek bir daha ki ramazana ulaşabilecekmiyiz bilmiyoruz.

Kendime gelip nereye gidiyorum diye sormak geliyor içinden… Beni bu halimle Yüce yaratıcı cennetine layık görür mü?

Ramazanın son günlerinde içime düşen bu düşünceyi çok derinden inceleyememiştim. Şimdi elimde fırsat varken düşünmem gerekiyor… Ben kendimi cennete aday görebiliyormuyum….

Semih YAŞAR – 28 Haziran 2017 – Çarşamba

Semih YAŞAR’ın diğer yazıları için tıklayınız…

Cennete aday mıyım

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Dostkelimeler ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Sosyal Medyada Takip Edebilirsiniz...