Muhammed BOZDAĞ
Muhammed  BOZDAĞ
Şeytanın gizli tuzağına nasıl düştüm?
  • 09 Aralık 2012 Pazar
  • +
  • -

Şeytanın gizli tuzağına nasıl düştüm?

“Kalbimin dünyevileşmesine esef içinde yana yakıla gözyaşı döktüğüm günlerin birinde, bir okuyucumdan e-posta aldım. ‘Hocam, sizi rüyamda gördüm. Kâbe’de idiniz, şöyle böyle ağlayarak dualar edip yakarıyordunuz.’ diyordu. Bu satırları okuyunca içim titredi.

Rüyayı, mübarek bir kişi düzeyine erişmiş olabileceğim anlamında yorumladım. Hayalimden tasdik sesleri yükselmeye başladı. ‘Evet, çok içten ve ihlaslı dua ediyordum. Başarmıştım.’ Mutluluk vericiydi. Çocuklar gibi şenlendim, seke seke yürüyordum, sevinçten uçuyordum.

Birkaç gün sonra başka birisinden tam zıddı bir e-posta geldi. ‘Hocam, sizi rüyamda gördüm. Sabah namazlarına kalkamıyordunuz. Namaz konusundaki o zayıf halinizi garipsedim.’ diyordu.

Kıpkırmızı kesildim. Bakışlarım dondu. Üzüldüm ve üzüntüm saatlerce sürdü. İlahi rahmetten kovulmuş muydum? Ben ne yaptım? Önceki haberle kalbimi teşvik eden yüce Mevla, şimdi bu haberle beni neden tokatlıyordu?

Avuçlarıma kapanıp düşünürken kalbimde şeytanın günlerdir gezinen fısıltısını hissettim. Konuşuyordu benimle: ‘Başardın. Erdin. Yükseldin. Bak kamil adam oldun; belki de evliyasın. İnsanların rüyalarına bile giriyorsun. Aferin sana!’ diyordu. Ben de bu ihlas katilini euzu çekmeden ve tövbesiz dinlemenin keyfini sürüyordum.

Hamdolsun o anda, ilahi inayet sayesinde sağdan yaklaşan şeytanı fark etmem nasip oldu. İhlassız ibadetin ölü olduğunu hatırladım. Euzu besmeleye tutundum; tövbeye sığındım ve o zamandan beri şeytanın şerrinden yüce Allah’a sığınmaya daha çok dikkat etmeye çabalıyorum. `Euzubillahimineşşeytanirraciym` diyorum. Rabbimiz kalbimizi şeytanın gizli tuzaklarından korusun.”

 

Şeytanın gizli tuzağına nasıl düştüm? – Dr. Muhammed Bozdağ yazısından sonra değerli yazarımızın diğer yazılarına aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz… Semih YAŞAR

MUHAMMED BOZDAĞ yazıları için tıklayınız….

 

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • YENİ
  • YORUM
2023-01-02 21:11:19
2022-12-30 20:14:37
2022-12-24 12:20:15
2022-12-24 10:46:47
Mehmet: Bence de
2022-12-24 10:41:18