Semih YAŞAR
Semih  YAŞAR
İnternet ve Gençlerimiz
  • 10 Temmuz 2008 Perşembe
  • +
  • -

internet ve Gençlerimiz

İnternet hızla yayılma eğiliminde. Gece yarılarına kadar açık internet salonlarında gençliğimiz hayatı öğrenmeye çalışıyor! İş daha ileri gitmiş ve artık yapılan kampanyalarla bir çok evde çocuk ve genç odalarında anne – babadan bağımsız internet kullanılmaya başlanmış durumda.

Bir çok internet sitesinde hatta gazete, tv ve haber sitelerinde banner, flash ve resim olarak cinsel içerikli bir çok siteye yönlendirmeler yapılmış durumda. Hatta bu sitelerin bir çoğu kendisi de bu yolda diğerlerine rakip olacak derecede işi ilerletmişler.

Yapılan araştırmalar dünyadaki cinsel içerikli kelime aramalarında Türkiye’deki internet kullanıcılarının lider olduğunu gösteriyor. Siz bu gibi araştırmaların parçası olmayın.

Bunun yanında bazı ünlü diye tabir edilen insanların yaptığı hatalar, uygunsuz giyinişler, dengesiz konuşmalar da haber yapılıp okuyuculara sunulmakta.

Değerli genç kardeşlerime sesleniyorum; internette dolaşırken bu gibi içerikleri okumak, izlemek zorunda değilsiniz. Bir çok tuzağın olduğu internet ortamında sizi düşünen ve sizlere doğruları aktarmakta olan, size faydalı bilgiler sunan bir çok site mevcut. Geleceğinizi karartmak istemiyorsanız bu tuzaklara düşmeyin.

Size bir yararı olmayacak resim ve videoları seyretmek, haber ve diğer içerikleri okumak zorunda değilsiniz. Siz geleceğimizin büyükleri olarak bilgi çağına yaraşır şekilde ilim öğrenmek zorundasınız.

Hayat sizin, ona yön vermek sizin isteklerinize bağlı, nice üniversite diplomasına sahip işsizler ordusunu duymuştunuz. Onlar üniversiteyi diploma amacıyla okumuşlardı. Ama aldıkları diploma onlara iş sahibi yapamamıştı. Onlar sizin gibi internet ortamından da faydalanamadılar. Şimdi sizin elinizde bilgiye kolay ulaşmak için bir fırsat olarak internet var. O’nu doğru kullanın.

İnsanların yaptıkları hatalardan ders alın ve geleceğinizde size yararlı bilgileri hafızanıza depolayın.

Elinizin altındaki klavye ve mouse kullanırken çok dikkatli olun. Girdiğiniz sitelerin içeriklerine dikkat edin. Size yararına inanmadığınız bir çok siteye tekrar uğramak zorunda değilsiniz. Hayatınızın büyük bölümünü de monütör karşısında geçirmek zorunda da değilsiniz. Zamanınızı iyi yöneterek bilgisayar başında geçireceğiniz süreyi siz belirleyin.

 

internet ve Gençlerimiz – Semih Yaşar yazıları

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • YENİ
  • YORUM