Mehmet ADIGÜZEL
Mehmet  ADIGÜZEL
Ayağın Nerde Ahmet
  • 27 Haziran 2013 Perşembe
  • +
  • -

Ayağın Nerde Ahmet

Birkaç çocuğun okul duvarına yazdığı bir sloganla başlayan direnişin, ne ilk nede son direnişçisiydi Ahmet. İlk başlarda her şey normaldi, ‘ordu ve halk kardeştir’ düşüncesi hâkimdi Suriye’de. Ta ki zalimlerin bu direnişi tehlike olarak görmeye başladıkları zamana kadar… Tek istedikleri canlarını, mallarını, namuslarını korumak ve en önemlisi Allah’ın dinini yeryüzünde Allah’ın istediği gibi yaşamaktı.

Ahmet’in de herkes gibi sıradan bir hayatı vardı. Sıradan ve mutlu bir hayatı… Ahmet’le Ahmet’in yaşadığı o dönemde değil de bir ayağını keskin bir nişancı tarafından 17 Aralık günü kaybettikten 5 ay sonra tanıştık. Elimi uzattığımda beni alıp yaşadığı zulmün içine götürmüştü, o an nefesim kesilmişti. Ağzımda birikenleri söyleyememiştim. Utanmıştım. Sanki yapılan bu zulme duyarsız kaldığımı biliyor ve her an benden hesap soracak gibi bakıyordu.

 Uzun – uzun ona baktım. Konuşamadım. Gözyaşlarımın içe doğru aktığını oturduğum yerden kalkınca fark ettim. Konuşmaya başladığı an gözleri doldu, sustu, bir süre konuşamadı. Konuşamazdı da zaten.  Geride sadece bir kardeşi kalmıştı. Ailesini zalim hükümdarın zulmünde kaybetmişti.  17 Aralık günü keskin bir nişancı tarafından ayağından vurulan Ahmet, tedavi gördüğü hastanede, yapılan ameliyat sonrası ayağının kangren olduğu tespit edilmişti. Ve yılbaşı günü ayağı ameliyatla kesilmişti. Yeryüzündeki şanslı ayaklardan biriydi, Ahmet’in kesilen ayağı. Çünkü ayağı Ahmet’ten önce cennete gitmişti. 

Şimdi Ahmet’in nerde olduğunu bilmiyorum ama ayağının nerde olduğunu çok iyi biliyorum…

Sosyal Medyada Paylaşın:
Etiketler:
adı MehmetAdiguzel

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • YENİ
  • YORUM