Muhammed BOZDAĞ
Muhammed  BOZDAĞ
Aralık´da kıyamet mi kopacakmış?
  • 01 Aralık 2012 Cumartesi
  • +
  • -

Aralık´da kıyamet mi kopacakmış?

“1910 yılıydı. Yaklaşan Halley kuyruklu yıldızının dünyaya çarpacağını iddia eden haberler manşetleri süsledi. Korkuya kapılan kimi insanlar şehirleri terk etti; kimileri yeraltı sığınaklarına yerleşti ve hatta Amerika’da korkudan intihar edenler bile oldu. İnsanları korkuttular çünkü bilinçlerini yaklaşan büyük savaşa hazırlamaları gerekiyordu. Nihayet 4 yıl sonra başlatıp 4 yıl sürdürdükleri ikinci dünya savaşında 37 milyon insan öldürdüler.

Şimdi benzer bir senaryoyu yaşıyoruz. Bir din dışı korkutma furyası başladı. Maya takvimine göre Aralık ayında kıyamet kopacakmış. Japon prenses dünyada büyük değişim olacağını söylemiş. Yahudi falcı Nostradamus şöyle, Bulgar falcı Vanga böyle demiş. Şu olacakmış, bu olacakmış. Aman hocam olacak mı? Gerçek miymiş; değil miymiş?

Ah, mümin kardeşim! Bu tür haberleri yapıp milletimize sunanlar milletimize ihanet ediyorlar. Evet, ihanet ediyorlar. Çok büyük ihanet ediyorlar! Biz mümin değil miyiz? Biz ölümün her an gelebileceğine inanmıyor muyuz? Yüce Allah’tan ve mukadder ölümden korkmayıp da bu tür uydurma haberlerden ürkenin aklı akıl mı?

Bizim için kesin ve yakın olan kendi ölümümüzden daha önemlisi nedir? Yüce Allah’ın kıyameti bugün de milyon yıl sonra da koparabileceğini ve kıyameti koparması için bir sebebe bağlı bulunmadığını öğrenmedik mi? Allah’ın emri ve izni olmadan bir yaprağın dalından düşmeyeceğini bilmiyor muyuz? Evrenin Allah’ın çevirmesiyle dönüyor ve her şey O’nun iradesiyle oluyorsa Allah’a güvenimizi yitirmenin ne anlamı var? Allah’ın sevgili kullarının söyleyemediğini, Allah’tan gafil kimselerin hezeyanlarından mı dinleyeceğiz? Rehberimiz kim?

Kıyametin ne zaman kopacağını sadece Allah’ın bildiğini ve gaybı Allah’ın bildirmediği kimsenin bilemeyeceğini bilemedik mi? Uyarılmamız gerekiyorsa bu, Kuranın uyarılarına göre olmalı değil mi? Evet, başımıza felaket gelebilir; ama Mayaların takvimine göre değil, bizim ilahi ahlaktan uzaklaşma ve zulme bulaşma oranımıza göredir. Öyleyse kendimize gelelim. Kuran’ı seviyorsak, dürüstsek, haramlardan sakınıyorsak, yolumuz Allah yoluysa bize gerçek korku yoktur. Yok öyle değilse, Allah’a boyun eğmeyene yaşamak da kıyamet gibi korkunç gelir, ölmek de.”

 

Aralık´da kıyamet mi kopacakmış? – Dr. Muhammed Bozdağ yazısından sonra değerli yazarımızın diğer yazılarına aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz… Semih YAŞAR

MUHAMMED BOZDAĞ yazıları için tıklayınız….

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • YENİ
  • YORUM
2023-01-02 21:11:19
2022-12-30 20:14:37
2022-12-24 12:20:15
2022-12-24 10:46:47
Mehmet: Bence de
2022-12-24 10:41:18