Mehmet ADIGÜZEL
Mehmet  ADIGÜZEL
2050 de Dünyaya gelmiş herkesten özür diliyorum
  • 12 Eylül 2012 Çarşamba
  • +
  • -

2050 de Dünyaya gelmiş herkesten özür diliyorum

Sadece 14.06.2050 doğumlulardan tek özür dilemiyorum yanlış anlamayın oradaki tarihin bir önemi yok.

2050 yılındaki herkesten ÖZÜR DİLİYORUM. Utanarak da olsa bunu yazıyorum. 2050 yılının temmuz ayında dünyaya gelmiş bir çocuğun sitemini ve haykırışlarını şimdiden duyar gibiyim.

Türkiye 2000’li yıllarda dünyanın en gözde ülkelerinden biriydi ve hızla gelişmekteydi. Bütün devletlerin gözü hep ülkemizdeydi. Akdeniz bölgesi dünyanın cennetiydi, her yıl binlerce turist o bölgeyi ziyaret ederdi. Bunlar size bir rüya yada masal gibi gelebilir ama gerçekten de öyleydi. Ve hatta daha fazlası da vardı dört mevsim yaşanmaktaydı bu ülkede. Şimdi  kuraklık yaşanan bu topraklarda bir zamanlar tarım yapılmaktaydı. Piknik alanları oldukça çoktu. Sanırım anlamadınız ne demek istediğimi ama bunda sizin suçunuz yok çünkü hiç bir şeyin kıymetini bilemedik sizleri de hiç düşünmedik. Bunu suyu gereksiz kullanırkende yaptık aynı şekilde. Biliyor musunuz? Kuraklık içinde olan bu ülkenin bir zamanlar gölleri de vardı. Şimdi eli silahlı askerlerin koruduğu suyu biz hiç düşünmeden kullanırdık. Birgün bitecek düşüncesi hiç yoktu bizde.Şimdi altından daha değerli olan suyu bizler gereksizce kullanırdık. 

Neden böyle eli yüzü değişik hallerinizin olduğuna da bizler sebep olduk oysa 2000’li yıllarda ozon tabakasına zarar vermeseydik şimdi sizlerde bizim gibi olabilirdiniz.

Daha yazacak çok şey vardı sizlerin görmediği ama daha fazla anlatıp sizleri de üzmek istemem. 

ÖZÜR DİLİYORUM 2050 de dünyaya gelmiş bütün insanlardan , bütün masum çocuklardan…

Sosyal Medyada Paylaşın:
Etiketler:
MehmetAdiguzel

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • YENİ
  • YORUM